مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان :

آبرسانی به ۲ هزار ۹۶۷ روستا توسط آب و فاضلاب روستایی خوزستان

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۲۱:۳۶ ب٫ظ
آبرسانی به ۲ هزار ۹۶۷ روستا توسط آب و فاضلاب روستایی خوزستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان گفت:با اقدامات انجام شده کیفیت آب شرب روستایی خوزستان از ۹۳ به ۹۸٫۱ درصد ارتقا یافته است.

قلم ماندگار:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان گفت:با اقدامات انجام شده کیفیت آب شرب روستایی خوزستان از ۹۳ به ۹۸٫۱ درصد ارتقا یافته است.

درویشعلی کریمی  در نشست خبری با رسانه های استان در حاشیه نمایشگاه هفته دولت با اشاره به اینکه بالغ بر ۱۰۰ پروژه مهم در حوزه آبفا روستایی استان فعال است افزود: این امر به نوعی انقلابی مهم در حوزه آبفا روستایی تلقی می شود.
وی تصریح کرد: از سال ۹۲ تاکنون ۶۲ پروژه نیمه تمام تکمیل شده که این پروژه ها باعث آبرسانی به ۷۴۵ روستا و ۸۲ هزار و ۴۲۳ خانوارشده است.
کریمی خاطر نشان کرد: در سال ۹۳ نعداد ۶۳ روستا، در سال ۹۴ تعداد ۲۲۰ روستا، در سال ۹۵ تعداد ۱۹۶ روستا و در سال ۹۶ نیز تعداد ۱۷۰ روستا آبرسانی شده اند.
وی اظهار داشت: ۴۱۸ منبع تامین کننده آب وجود دارد که از این تعداد ۱۷۴ مورد برداشت از آب های سطحی، ۲۰۵ حلقه چاه، ۳۸ دهنه چشمه و یک رشته قنات است.

کریمی با بیان اینکه آزمایشگاه آبفا روستایی به صورت شبانه روزی کیفیت آب را به لحاظ شیمیایی و میکروبی مورد آزمایش قرار می دهند ادامه داد: ۵۱۲ دستگاه کلرزنی، ۷۴ واحد تصفیه خانه های آب شرب و ۱۴۵ ایستگاه پمپاژ آب و ۱۰ واحد آزمایشگاه در اختیار آبفا روستایی وجود دارد.
به گفته کریمی در یک سال گذشته ۱۰۲ کیلومتر اصلاح و بازسازی خطوط انتقال و شبکه توزیع صورت گرفته و توسعه خطوط انتقال و شبکه توزیع نیز معادل ۴۰۸ کیلومتر بوده است.
وی با اشاره به اینکه ۹۰۵ کیلومتر طول شبکه توزیع آب شرب اجرا و کارگزاری شده است ادامه داد: در طول پنج سال گذشته ۸۰ هزار مشترک جدید به آبفا روستایی استان اضافه شده اند.

کریمی تصریح کرد: چهار هزار و ۱۵ روستا در خوزستان وجود دارد که از این تعداد ۲ هزار و ۹۶۷ روستا با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۱۳ هزار و ۴۰۶ نفر تحت پوشش شرکت آبفای روستایی استان است.
کریمی یادآور شد: یکی از مهم ترین اقدامات انجام شده در ۲ سال گذشته جشن آبرسانی به شهرستان کارون است که این برای نخستین بار بود که تمام روستاهای یک شهرستان آبرسانی و سپس جشن برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه ۶۵ روستا با ۴۵ هزار نفر جمعیت در روستاهای شهرستان کارون از آب شرب سالم بهره مند شدند خاطر نشان کرد: به زودی جشن آبرسانی به روستاهای شهرستان باوی و گتوند نیز برگزار می شود.

به گفته کریمی بخش عمده ای از پروژه ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به اذن رهبری صورت گرفت که این امر نیز در نوبه خود بسیار مهم است زیرا اعتبارات این صندوق بیشتر برای پروژه های حوزه نفت برداشت می شود و کمتر به مسائل اجرایی اختصاص می یابد اما با تاکید رهبری یکهزار و ۲۵۰ میلیارد ریال از صندوق برداشت شد.
مدیرعامل شبکه آبفا خوزستان گفت: در مسیر رودخانه های کرخه، دز و کارون به طول یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر ۱۵۶ نقطه برداشت آب وجود دارد که دائما توسط ماموران این شرکت مورد رصد قرار می گیرند.


وی افزود: در شهرستان اندیکا نیز ۲ پروژه آبرسانی برای ۱۱۱ روستا به بهره برداری رسید که به مدد آن ۵۴ هزار نفر جمعیت به آب شرب سالم دسترسی پیدا کردند.
مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان خاطر نشان کرد: در گوشه گوشه استان خوزستان پروژه های بسیاری فعال است که این در نوع خود بی سابقه است.در مجموع بیش از ۱۰۰ پروژه در حوزه آبفا روستایی استان فعال است که در نوع خود بی سابقه می باشد.
به گفته وی بهره برداری از فاز اول پروژه آبرسانی روستاهای دهستان چغال، روستای شهدای جنگیه شهرستان کارون، ۱۸روستای شلمچه، روستاهای مسیر چمیان و کوی امام حسین، ۵ روستای دهستان هپرو، روستاهای حاشیه دز، ۱۴ روستای خرمشهر از طرح غدیر نیز بخشی دیگراز پروژه های آبفا روستایی استان است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار