معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان:

آسیب های اجتماعی آثار مخرب مشترک دارند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۸:۰۵ ق٫ظ
آسیب های اجتماعی آثار مخرب مشترک دارند معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: طلاق موجب اعتیاد و اعتیاد موجب دزدی و آسیب های دیگر می شود به همین دلیل آسیب های اجتماعی آثار مخرب مشترک دارند.

قلم ماندگار:

علی پهلوان عصر امروز در نشست شورای فرهنگی ستاد مبارزه با موادر مخدر خوزستان به میزبانی جمعیت هلال احمر استان خوزستان اظهار کرد: جمعیت هلال احمر در حوزه مقابله با اعتیاد طرحی به نام پیمان  باهدف پیشگیری موثر از اعتیاد در راستای نشاط اجتماعی دارد که مرحله نخست آن آموزش افراد به عنوان مربی برای مقابله با مواد مخدر و اعتیاد به عنوان آسیب های اجتماعی است.

وی افزود: طرح پیمان یک طرح مشارکتی بین وزارت کشور، جمعیت هلال احمر و ستاد مبارزه با مواد مخدر است که با توجه به اینکه به دلیل برخی قوانین بین دستگاه های اجرایی از آموزش ها جلوگیری می‌شود، نیاز به یک بازنگری داریم و باید بپذیریم که این طرح ملی است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به تاثیر هم افزایی آسیب های اجتماعی تصریح کرد: طلاق موجب اعتیاد و اعتیاد موجب دزدی و آسیب های دیگر می شود، در مقابله با آسیب های اجتماعی باید دستگاه های ذیربط نیز هم افزایی داشته باشند تا از آسیب ها پیشگیری و با آنها مبارزه کنند.

وی با بیان اینکه طرح ملی پیمان با محوریت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در راستای نشاط اجتماعی به اجرا در آمده یادآور شد: اولین قدم در این طرح آموزش به افرادی است که دغدغه آسیب های اجتماعی و تمایل به مبارزه با آسیب های اجتماعی دارند.

پهلوان بیان کرد: افراد آموزش دیده در شهرهای خود مبارزه با آسیب های اجتماعی را آموزش می دهند و البته با مدارکی که به آنها اعطا می شود می توانند در هر کجای کشور آموزش دهند.

وی با بیان اینکه اولین دوره این طرح در تبریز انجام شد که پیشنهاد دادیم دوره دوم در خوزستان برگزار شود که در این دوره ۳۰۰ نفر توسط مربیان زبده آموزش می بینند، گفت: اگر نشاط اجتماعی به معنای واقعی وجود داشته باشد مردم کمتر به سمت آسیب های اجتماعی می روند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار