قلم ماندگار گزارش می دهد؛

آسیب های اجتماعی و رشد بزهکاری نتیجه سونامی افزایش قیمت ها!!

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۱ ب٫ظ
آسیب های اجتماعی و رشد بزهکاری نتیجه سونامی افزایش قیمت ها!! اگر بی رویه قیمت محصولات و تورم در کشور افزایش یابد و کنترلی صورت نگیرد، سونامی آسیب های اجتماعی و بزهکاری نیز در جامعه گسترش خواهد یافت.

قلم ماندگار:

اگر بی رویه قیمت محصولات و تورم در کشور افزایش یابد و کنترلی هم صورت نگیرد، سونامی آسیب های اجتماعی و بزهکاری نیز در جامعه گسترش خواهد یافت.

بر کسی پوشیده نیست که با افزایش بی رویه قیمت ها و کاهش قدرت خرید مردم به ویژه قشر زحمت کش کارگر روز به روز سفره  این اقشار زحمتکش خالی‌تر شده و به هیچ عنوان مزد و مزایای کارگران هم پاسخگوی مخارج آن‌ها نیست.

در این ارتباط محمدرضا راهداری‌زاده عضو هیأت مدیره مجمع عالی کارگران ایران می گوید:سونامی افزایش قیمت محصولات و کالاهای معیشتی در بازار زندگی را برای کارگران دشوار کرده است.

وی افزود: سال گذشته که تعیین افزایش حداقل ۲۰ درصدی حقوق کارگران در دستور کار قرار گرفت، هیچکس پیش بینی افزایش بی رویه قیمت‌ها را به خصوص در سبد معیشتی خانوارها نمی‌کرد اما به یکباره شاهد افزایش بی رویه قیمت‌ها بودیم.

این نماینده کارگری تصریح کرد: برخی از کالاها و اقلام معیشتی مورد نیاز خانوارها از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند و در این زمینه به هیچ عنوان مزد و مزایای کارگران جوابگوی مخارج آن‌ها نیست.

راهداری زاده ادامه داد: روز به روز سفره کارگران خالی‌تر می‌شود و بر مشکلات زندگی و معیشتی آن‌ها افزوده می‌شود. در حال حاضر مشکلات عدیده‌ای جامعه کارگری را فرا گرفته و نوسانات شدید قیمت‌ها در بازار نیز شرایط را دوچندان سخت کرده است.

وی عنوان کرد: تیم کارگری بحث احیای ستاد بُن را پیشنهاد داده‌اند تا از طریق بن کارگری بتوانند یکسری از اقلام را با قیمت مناسب در اختیار کارگران قرار دهند. در این زمینه امروز قرار است جلسه‌ای برگزار و در این خصوص تصمیم‌گیری‌های لازم انجام گیرد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار