آغاز طرح تعریض جاده بن جعفر دزفول با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار

تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۴ ب٫ظ
آغاز طرح تعریض جاده بن جعفر دزفول با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار [ad_1] دزفول-ایرنا -معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول گفت:ایمن سازی و بهسازی جاده محمدبن جعفر از جاده های پرحادثه این شهرستان آغاز شد. عبدالحسین پوررکنی روز شنبه به خبرگزاری ایرنا افزود:با نشست هایی که برای حل مشکل جاده بن جعفر دزفول برگزار شد بهسازی و ایمن سازی این جاده در راستای کاهش تصادفات […]

[ad_1]


دزفول-ایرنا -معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول گفت:ایمن سازی و بهسازی جاده محمدبن جعفر از جاده های پرحادثه این شهرستان آغاز شد. عبدالحسین پوررکنی روز شنبه به خبرگزاری ایرنا افزود:با نشست هایی که برای حل مشکل جاده بن جعفر دزفول برگزار شد بهسازی و ایمن سازی این جاده در راستای کاهش تصادفات و رفع مشکلات ترافیکی آغاز شد .
وی افزود:یک محور از این جاده بعد از تالار مهستان به طول یک هزار و ۲۰۰ می باشد که عرض آن از ۹٫۵ متر به ۱۷٫۵ متر افزایش می یابد و عملیات شانه سازی،زیرسازی و آسفالت آن نیز انجام خواهد شد وتابلوی جهت نما نیز در جاده نصب خواهد شد.
معاون عمران وبرنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول اضافه کرد:در مرحله دیگر نیز ۲ هزار متر دیگر جاده بهسازی می شود و جاده ۹٫۵ متری به ۱۱٫۵ متر تعریض می شود که امیدواریم این عملیات تا ۲ ماه آینده تکمیل شود.
پوررکنی بیان کرد:مجری این طرح سازمان عمران شهرداری و کارفرما اداره راه و شهرسازی می باشد و اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای این عملیات حدود ۲۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.
معاون عمرانی فرماندار ویژه شهرستان دزفول ادامه داد: اعتبار انجام این پروژه ۲۰ میلیارد ریال میباشد که کارفر انجام پروژه اداره راه و شهرسازی استان خوزستان و پیمانکار مجری طرح سازمان عمران شهرداری دزفول میباشد.
جاده دزفول – بن جعفر تا نقطه اتصال به جاده سراسری شوش به طول ۱۴ کیلومتر به دلیل عرض کم ، فقدان سامانه روشنایی و وجود چند پیچ خطرناک از جاده های حادثه خیز شمال خوزستان است.
به گفته اهالی روستای بن جعفر تاکنون بیش از ۴۱ نفر در حوادث مختلف رانندگی در این جاده جان باخته اند و تعدادی زیادی نیز مصدوم شده اند.
گفته می شود سالانه پنج نفر در حوادث متعدد رانندگی در این جاده جان خود را از دست می دهند و بیش از ۴۰ نفر نیز مصدوم می شوند.
***اجرای طرح آسفالت روستای انجیرک
پوررکنی گفت:پس از اتمام آسفالت جاده آوج آسفالت جاده روستای انجیرک نیز اواسط همین هفته آغاز می شود و روکش آسفالت و ترمیم زیرسازی این جاده نیز انجام خواهد شد.
وی گفت:حدود ۱۷ هزار متر مربع جاده روستای انجیرک در این عملیات لکه گیری،آسفالت و ترمیم خواهد شد.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
شهردار اهواز
قلم ماندگار
تابناك وب
قلم ماندگار
محل كد آمار