در مراسمی با حضور شماری از مسئولان کشوری، استانی و صنعت نفت صورت گرفت؛

آغاز عملیات حفاری چاه اکتشافی هیرکان – ۱ در استان گلستان با کاربست دستگاه حفاری ۳۳ فتح ملی حفاری

تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۱ ب٫ظ
آغاز عملیات حفاری چاه اکتشافی هیرکان – ۱ در استان گلستان با کاربست دستگاه حفاری ۳۳ فتح ملی حفاری عملیات حفاری چاه اکتشافی هیرکان – ۱ در گمیشان استان گلستان روز شنبه (۱۴ فروردین ۱۴۰۰) در مراسمی با حضور شماری از مسئولان کشوری، استانی و صنعت نفت ، با کاربست دستگاه حفاری ۳۳ فتح شرکت ملی حفاری ایران آغاز شد.

قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار، روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران در این مراسم استاندار ، جمعی از مدیران اجرایی و تعدادی از اعضای کمیسیون انرژی و نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، روحانیت معظم ، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و تنی چند از مدیران و کارشناسان این مدیریت و چند تن از مدیران و متخصصان شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری و پروژه های حفاری حضور داشتند.

حفاری چاه هیرکان – ۱ در قالب قرارداد حفاری ۶ حلقه چاه اکتشافی اواخر سال ۱۳۹۹ از سوی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران به شرکت ملی حفاری محول گردید و این درحالی است که این شرکت در چارچوب دو قرارداد جداگانه دو پروژه حفاری ۸+۶ حلقه چاه را در مناطق مختلف کشور در دست اجرا دارد.
مدیر پروژه حفاری ۶ حلقه چاه اکتشافی جدید در شرکت ملی حفاری ایران در حاشیه این مراسم گفت: این پروژه شامل چاه‌ های نام آوران در استان خوزستان، پارس آباد دشت مغان در استان اردبیل، هیرکان در استان گلستان و استان فارس است.
علی رفیعی با اشاره به هم افزایی و همکاری دیرینه بین شرکت ملی حفاری ایران و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در راستای کشف میادین و ذخایر هیدروکربوری، افزود: پیش از این عملیات حفاری چاه های نام آوران ۱ و ۲ با بکارگیری دستگاه های حفاری سنگین ۷۴ و ۸۹ فتح شروع و چاه هیرکان سومین حلقه چاه از این مجموعه است که حفاری آن از روز شنبه (۱۴ فروردین ۱۴۰۰) کلید خورد.

وی با بیان اینکه در اجرای این پروژه خدمات فنی و تخصصی و سیالات به صورت یک پارچه توسط شرکت ملی حفاری تامین شده است ، اظهار کرد: دستگاه حفاری سنگین خشکی ۳۳ فتح از جمله دکل های روزآمد شرکت است که پس از حفر چاه های اکتشافی دنگ – ۱ در استان فارس که کشف مخزن گازی ارم را قطعیت بخشید و یک حلقه چاه در استان خوزستان در موقعیت چاه هیرکان استقرار و در چرخه عملیات قرار گرفت.
دستگاه حفاری سنگین خشکی ۳۳ فتح با توان دو هزار اسب بخار اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ به ناوگان شرکت ملی حفاری ایران ملحق شد و تاکنون حفاری و تکمیل ۲۲ حلقه چاه اکتشافی و توسعه ای و توصیفی به متراژ ۶۴ هزار و ۸۷۹ متر را در کارنامه فعالیت خود به ثبت رسانده است.

 

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار