آغاز چهاردهمین جشنواره نخبگان قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان خوزستان در آبادان

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۲ ب٫ظ
آغاز چهاردهمین جشنواره نخبگان قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان خوزستان در آبادان [ad_1] آبادان – ایرنا – چهاردهمین جشنواره نخبگان قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان خوزستان با حضور ۸۰۰ دانش‌آموز از ۴۰ منطقه استان با شعار بزرگداشت شهدای منا سه شنبه در آبادان آغاز به کار کرد. به گزارش ایرنا چهاردهمین جشنواره نخبگان قرآنی استان خوزستان در دو بخش رشته‌های آوایی شامل قرائت، تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – چهاردهمین جشنواره نخبگان قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان خوزستان با حضور ۸۰۰ دانش‌آموز از ۴۰ منطقه استان با شعار بزرگداشت شهدای منا سه شنبه در آبادان آغاز به کار کرد. به گزارش ایرنا چهاردهمین جشنواره نخبگان قرآنی استان خوزستان در دو بخش رشته‌های آوایی شامل قرائت، تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ عمومی و مداحی برای پسران و رشته‌های کنفرانسی شامل تفسیر قرآن کریم، نهجه البلاغه، صحیفه سجادیه، انشاء امام زمان(عج) و انشاء نماز برگزار شده است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در مراسم افتتاحیه چهاردهین جشنواره نخبگان قرآنی گفت:قرآن کتاب زندگی، بیداری، خلاقیت و تمدن ساز است.
مرتضی نعمت‌زاده افزود:سازمان منطقه آزاد اروند از برنامه‌های قرآنی در سطح منطقه حمایت میی کند و در راستای گسترش مفاهیم قرآنی نیز برنامه‌های خاصی را تدوین کرده است.
وی برگزاری فعالیت‌های آموزشی و معنا محور را جزء اولویت‌های سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد و افزود: اهتمام ما بر گسترش فعالیت‌های قرآنی توام با آموزش است.
در ادامه امام‌جمعه آبادان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۴۵۰ شهید دانش‌آموز آبادانی در هشت سال دفاع مقدس گفت:این شهدا برای دفاع از قرآن، نماز و احکام خون خود را نثار انقلاب اسلامی کردند.
حجت‌الاسلام علی ابراهیمی پور افزود:توجه به مفاهیم قرآنی و عمل کردن به آنها ما را از گزند وسوسه‌های دشمنان ایمن می‌کند و اجازه نمی‌دهد به بیماری و انحرافات فکری دچار شویم.
وی اظهار داشت:آمریکا و صهیونیستها برای به انحراف کشیدن جوانان ما برنامه دارند و تنها راه در امان ماندن از توطئه‌های آنها تمسک به قرآن و تعالیم نورانی آن است.
معاون پرورشی، فرهنگی آموزش‌وپرورش خوزستان در ادامه از اعزام ۲۵ تا ۴۰ نفر از نخبگان قرآنی خوزستان به مسابقات کشوری خبر داد.
مهدی رفیعی دهکردی افزود:برای حضور بهتر نخبگان برگزیده چهاردهمین جشنواره قرآنی استان دوره‌های تخصصی برگزار خواهد شد.
مدیر اداره آموزش‌وپرورش آبادان در حاشیه برگزاری این جشنواره به ایرنا گفت:۸۰۰ دانش‌آموز از ۴۰ منطقه خوزستان در این جشنواره حضور دارند که ۴۳۰ نفر از آنها پسر و ۳۷۰ نفر نیز دختر هستند.
اعظم قاسمی زاده افزود: همچنین ۴۱ دانش‌آموز از شهرستان آبادان، ۸۸ نفر از شهر اروندکنار و ۲۹ نفر از شهرستان‌های خرمشهر و مینو شهر در این جشنواره حضور دارند.
جشنواره به مدت سه روز و در روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ فروردین برگزار می‌شود.
۳۰۱۵/۶۰۰۲
خبرنگار: عدنان جواهری ** انتشاردهنده: کبری آقازری
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه‌به‌لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار