آغاز کشت آفتابگردان بهاره در سطح ۵۰۰ هکتار در دزفول

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۶:۴۱ ب٫ظ
آغاز کشت آفتابگردان بهاره در سطح ۵۰۰ هکتار در دزفول [ad_1] دزفول – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت:کشت آفتابگردان بهاره در سطح ۵۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان آغاز شده است. احمد زارعی روز چهارشنبه به ایرنا افزود:به منظور حفظ تناوب زراعی و تنظیم بازار محصولات مختلف همچنین باتوجه به نیاز کشور به تولید روغن کشت محصول آفتابگردان بهاره در این […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت:کشت آفتابگردان بهاره در سطح ۵۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان آغاز شده است. احمد زارعی روز چهارشنبه به ایرنا افزود:به منظور حفظ تناوب زراعی و تنظیم بازار محصولات مختلف همچنین باتوجه به نیاز کشور به تولید روغن کشت محصول آفتابگردان بهاره در این شهرستان رشد قابل توجهی داشته و با همکاری ۲ شرکت کشت و صنعت شهید رجایی و شهید بهشتی و کشاورزان پیشرو در حال انجام است.
وی افزود:کشت این محصول در سال زراعی گذشته در سطح ۲۷ هکتار و در قالب یک مزرعه الگویی و مقایسه ارقام کشت شده بود که نتایج اقتصادی به دنبال داشت و امسال کشت این محصول توسعه یافت.
زارعی گفت:خرید محصول کشاورزان آفتابگردان بصورت تضمینی و با قیمت هر کیلوگرم ۲۴ هزار و ۵۱۰ ریال توسط دولت انجام می شود لذا از کشاورزان شهرستان دعوت می شود جهت دریافت دستورالعمل کشت و نظرات کارشناسی به مراکز جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه کنند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول زمان برداشت آفتابگردان دزفول را خردادماه سال آینده اعلام کردو گفت:پارسال از هر هکتار مزراع آفتابگردان ۲٫۵ تن محصول از چند رقم مختلف در دزفول برداشت شده است.
وی با تاکید بر کشت آفتابگردان که موجب افزایش عملکرد سایر محصولات و تناوب زراعی می شود گفت:کاهش وابستگی به خارج برای تهیه مواد اولیه کارخانه های روغن کشی از اهداف توسعه کشت دانه های روغنی است.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار