آلبوم موسیقی بختیاری «بی مریم» در اهواز رونمایی شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۹ ق٫ظ
آلبوم موسیقی بختیاری «بی مریم» در اهواز رونمایی شد آیین رونمایی از آلبوم موسیقی بختیاری «بی مریم» با صدای رضا صالحی به همت واحد موسیقی حوزه هنری خوزستان رونمایی شد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، آیین رونمایی از آلبوم موسیقی بختیاری «بی مریم» با صدای رضا صالحی به همت واحد موسیقی حوزه هنری خوزستان با حضور مسئولان استانی سینما بهمن اهواز رونمایی شد.

حجت الاسلام سید شهاب الدین طباطبایی، در این مراسم، اظهار کرد: موسیقی هنری الهی و والاست و برخلاف آنچه که در لسان جامعه مطرح است روایات متعددی در تمجید از موسیقی داریم.

رئیس حوزه هنری خوزستان، با بیان اینکه در قرآن و روایات موسیقی مباح، مطلوب و ستایش شده و تنها در قرآن موسیقی سه حوزه لهو، لغو و زور نکوهش و به عنوان آفت مطرح شده، افزود: پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) نیز نسبت به تمجید صدای خوش تاکید شده است.

وی با اشاره اینکه در قرآن و روایات موسیقی بهشت، موسیقی رو افزا و رو نوازی است، تصریح کرد: اگر موسیقی در خدمت تعالی و فرهنگ یک جامعه به کار گرفته شود بسیار مطلوب، ارزشمند و قابل احترام و تحسین است.

در این برنامه وحید کیانی، جبار رضایی و قاسم سلیمانی به شعر خوانی پرداختند و رضا صالحی آهنگی از آلبوم «بی مریم» و آهنگ ایران را اجرا کرد.

شهاب خسرو کیانی هنرمند خوزستان آهنگی از آلبوم «آهی گاهی» که به تازگی با حمایت حوزه هنری خوزستان تهیه شده بود را اجرا کرد و داراب نجفی از خوانندگان جوان بختیاری به اجرای موسیقی پرداخت.

در انتهای مراسم از آلبوم «بی مریم» و «مجموعه اشعار هرمز علی پور» از شاعران خوزستانی مطرح کشور با حضور مسئولان رونمایی شد.

این مراسم با حضور همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام طباطبایی رئیس حوزه هنری خوزستان، وحید کیانی مدیرکل کانون پرورش کودکان و نو جوان استان، علی حافظی از نوازندگان مطرح خوزستان و جمعی کثیری از هنرمندان برگزار شد.

 

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار