مدیر درمان تامین اجتماعی استان خوزستان در گفت و گو با پایگاه خبری قلم ماندگارمطرح کرد:

آمار بیمه شدگان و هزینه درمان در خوزستان بالاتر از سایر استان هاست

تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۲۵ ب٫ظ
آمار بیمه شدگان و هزینه درمان در خوزستان بالاتر از سایر استان هاست دکتر صادق جلیلی مدیر درمان تامین اجتماعی استان خوزستان گفت: استان خوزستان پس از تهران بیشترین مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی را دارد.

دکتر صادق جلیلی مدیر درمان تامین اجتماعی استان خوزستان در گفت و گو با پایگاه خبری قلم ماندگار، گفت: استان خوزستان پس از تهران بیشترین مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی را دارد.

وی افزود: به همین دلیل علیرغم آمار بالای بیمه شدگان استان خوزستان و همچنین به دلیل غیربومی بودن، بسیاری از خانواده ها در استان های دیگر ساکن بوده و هزینه درمانشان از استان های دیگر تامین می شود.

دکتر جلیلی افزود: به علت ضعف امکانات درمانی در استان خوزستان بسیاری از بیمه شدگان به استان های دیگر همچون اصفهان، تهران و فارس مراجعه و از سر جمع اعتبارات آنها استفاده می کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان خوزستان در ادامه اظهار کرد: دستور العمل های رسیدگی و پرداخت سازمان به صورت سراسری بوده و اعمال سلایق شخصی در این خصوص جایگاهی ندارد.

وی تاکید کرد: متاسفانه در برخی استان ها از جمله خوزستان به دلیل صورت حساب های غیر واقعی، کسورات بیشتر است که نیازمند توجه جدی دانشگاه ها و انجمن های صنفی است، زیرا که دریافت هزینه های اضافی هم به طور مستقیم فرانشیز دریافتی از مردم را بالا برده و هم به طور غیرمستقیم برای سازمان های بیمه گر هزینه های اضافی ایجاد کرده است که مصداق بارز تضییع حق الناس است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان خوزستان در ادامه متذکر شد: یکی از دلایل دیگر کمتر بودن سرانه درمان در استان خوزستان کمتر بودن تعداد مراکز طرف قرارداد نسبت به استان های مشابه از جمله اصفهان و خراسان رضوی است که این امر تابع قانون عرضه و تقاضاست و چون برخی رشته ها در استان خیلی کم است حاضر به عقد قرارداد نیستند و حق الزحمه خود را مستقیما از مردم می گیرند.

دکتر جلیلی با بیان اینکه در حال حاضر با بیش از دو هزار و ۲۰۰ مرکز قرارداد داریم، گفت: این درحالی است که استان های اصفهان و خراسان رضوی با بیش از ۳۰۰۰ مرکز قرارداد دارند.

این مقام مسئول افزود: اگرچه همه ما باید تلاش کنیم که عوارض و تبعات گرد و خاک را به حداقل برسانیم اما گرد و خاک نمی تواند بهانه ای برای نقض تعهدات فیمابین موسسات و بیمه ها و دریافت مبالغ اضافی باشد به ویژه خود این موضوع هزینه های زیادی را به سازمان های بیمه گر وارد کرده است.

 انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار