آیت الله حیدری:

آیت الله حیدری:صیانت از فضای مجازی، آزادی را نقض نمی‌کند و برای امنیت کشور لازم است

تاریخ انتشار: جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ | ۱۷:۲۳ ب٫ظ
آیت الله حیدری:صیانت از فضای مجازی، آزادی را نقض نمی‌کند و برای امنیت کشور لازم است خطیب نماز جمعه اهواز گفت: صیانت از فضای مجازی، آزادی را نقض نمی‌کند و ولنگاری و بی‌بندوباری در این حوزه نشانه پیشرفت، آزادی طلبی و رعایت حقوق بشر نیست، بلکه نشان‌دهنده عقب‌ماندگی است.

قلم ماندگار:

آیت الله محسن حیدری آل‌کثیر در خطبه‌های امروز نماز جمعه اهواز در مصلی مهدیه امام خمینی (ره)، با انتقاد از وزارت ارتباطات به علت عدم ساماندهی شبکه‌های اجتماعی، اظهار کرد: عدم صیانت از فضای مجازی امنیت کشور ما را به خطر انداخته است.

امام جمعه موقت اهواز با تأکید بر ضرورت مرزبانی در مقابل فضای مجازی برای صیانت از امنیت اخلاقی، جانی، اقتصادی و انسجام ملی، تصریح کرد: اگر چه با همت نیروهای امنیتی و نظامی، توطئه‌های تکفیری خنثی شد اما آنها همواره در طمع‌اند؛ ارتباط نفوذی‌ها با خارج از طریق فضای مجازی ارتباط می‌گیرند.

وی افزود: بنا بر گفته‌های خانواده عوامل تروریستی حادثه تروریستی ۳۱ شهریور، تکفیری‌ها از طریق فضای مجازی با داعش ارتباط داشتند و سازماندهی شدند که منجر به زخمی یا شهادت ده‌ها نفر شد.

آیت الله حیدری با اشاره به تأثیرپذیری اخلاق و باورهای مردم از فضای مجازی، عنوان کرد: به‌فرموده رهبر انقلاب، دشمن از ابزار رسانه برای اثرگذاری بر افکار عمومی استفاده می‌کند؛ ابزار رسانه مهم است و اگر دست دشمن باشد، خطرناک است؛ رسانه به سلاح شیمیایی تشبیه شده است که در جنگ‌ها، تانک‌ها و تجهیزات هدف قرار نمی‌دهد بلکه انسان‌ها را از بین می‌برد تا قدرت استفاده از تجهیزات را نداشته باشند.

وی با بیان اینکه صیانت از فضای مجازی، آزادی را نقض نمی‌کند، افزود: در همه کشورهای پیشرفته جهان، از جمله آمریکا، انگلیس و فرانسه از فضای مجازی حفاظت می‌کنند؛ چرا ما این کار عاقلانه را انجام ندهیم؛ ولنگاری و بی‌بند وباری در فضای مجازی نشانه پیشرفت، آزادی طلبی و رعایت حقوق بشر نیست بلکه نشان‌دهنده عقب‌ماندگی است.

امام جمعه موقت اهواز اظهار کرد: مسؤولان تا کی نمی‌خواهند به این واقعیت توجه کنند؟ تا کی باید برای این مسئله، باید شاهد حوادثی همچون حمله تروریستی به مجلس، رژه اهواز و چابهار باشیم و قربانی بدهیم؟

وی در ادامه با اشاره به طرح افزایش حقوق کارمندان در مناطق عملیاتی دفاع مقدس، گفت: برخی از شهرستان‌ها که در مناطق عملیاتی بودند و تغییر نام دادند، مانند کارون و باوی که جزء اهواز بودند یا سردشت که تبدیل به شهر شده، در این طرح حذف شدند که تبعیض ناروایی است و از مسؤولان مربوطه می‌خواهیم این شهرها را نیز اضافه کنند.

حیدری با ابراز امیدواری از را‌ه‌اندازی خطوط تولید شرکت‌های گروه ملی و نیشکر هفت‌تپه و پرداخت مطالبات کارگری، بیان کرد: اجازه ندهیم دشمنان اسلام و ایران از مشکلات به وجود آمده کارگری سوءاستفاده کنند.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار