آیت الله موسوی جزایری: دشمنی وهابی‌ها به دلیل تمسک ما به قرآن و آموزه‌های علوی است

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۷ ق٫ظ
آیت الله موسوی جزایری: دشمنی وهابی‌ها به دلیل تمسک ما به قرآن و آموزه‌های علوی است آیت‌الله موسوی جزایری با بیان اینکه دلیل دشمنی وهابی‌ها با ما توجه به اسلام براساس آموزه‌های علوی است، گفت: آنها اسلام دیگری درست کردند که همان اسلام بنی امیه است.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، آیت‌الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری، زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان، شنبه ۲۱ اردیبهشت در مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اهواز با بیان اینکه ماه رمضان، ماه خیر و برکت و بسته شدن درهای جهنم به روی بندگان است، اظهار کرد: این ماه سراسر فیض و رحمت الهی است. پیامبر اکرم(ص) فرمودند: نفس های شما در این ماه تسبیح و خوابتان عبادت است. در این ماه مبارک از آنجا که نفس کشیدن باعث بقای حیات روزه دار است، جزو حسنات است و خواب نیز چون باعث تجدید قوای انسان است، عبادت محسوب می شود.
وی بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) در ادامه فرمودند: عمل انسان در این ماه مقبول و دعاها مستجاب است. ایشان توصیه می کنند نیت های خود را خالص و قلب هایتان را پاک کنید تا خداوند به روزه داری این ماه و تلاوت قرآن توفیق دهد.
آیت‌الله موسوی جزایری با بیان اینکه ماه رمضان، بهار قرآن و معنویت است، افزود: تاکید ما بر نمایشگاه قرآن کریم به همین دلیل است. ما هر چه از قرآن بگوییم کم گفته ایم. باید از زحمات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان قدردانی کنیم. البته سهم ما از قرآن ظاهر آن است. قرآن رموز و اسراری دارد که فقط خداوند و اهل بیت(ع) که راسخان در علم هستند، بدان آگاهی دارند. لذا رسول اکرم(ص) بنا به روایت ام سلمه تا آخرین لحظات عمر خود، به تمسک به قرآن و حضرت علی(ع) تاکید داشتند.
زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان با تصریح بر اینکه دلیل دشمنی وهابی ها با ما توجه به اسلام براساس آموزه های علوی است، گفت: آنها اسلام دیگری درست کردند که همان اسلام بنی امیه است. اینان در آخرالزمان با امام عصر(عج) سر جنگ دارند. آنها امروز با ما در جنگند و ما نیز با آنها در جنگ هستیم، چون این یک مسأله ریشه دار است، آنها می خواهند فرهنگ اموی را حاکم کنند و ما اسلام را در مکتب اهل بیت(ع) می جوییم.
وی با بیان اینکه این یک جنگ بین المللی است، گفت: آنها در کشورهای دنیا مراکزی در ضدیت با مکتب اهل بیت(ع) و به خصوص جمهوری اسلامی درست می کنند. حضور ما با مکتب ناب اهل بیت(ع) در دنیا مشخص و مبرهن است و ما باید قرص و محکم در این سنگر حضور داشته باشیم.
انتهای پیام/
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار