ابلاغ دستور العمل برنامه تولید و اشتغال حوزه صنعت و معدن

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۷ ق٫ظ
ابلاغ دستور العمل برنامه تولید و اشتغال حوزه صنعت و معدن ر راستای اجرای برنامه عملیاتی تولید و اشتغال، تسهیلات لازم برای نگهداشت و افزایش تولید و اشتغال در بنگاههای اقتصادی، توسعه واحدهای صنعتی و معدنی و صنوف تولیدی موجود و تکمیل طرح های نیمه تمام به استان ها ابلاغ شد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل ازروابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان، در راستای اجرای برنامه عملیاتی تولید و اشتغال، تسهیلات لازم برای نگهداشت و افزایش تولید و اشتغال در بنگاههای اقتصادی ، توسعه واحدهای صنعتی و معدنی و صنوف تولیدی موجود ( بازسازی و نوسازی ) و تکمیل طرح های نیمه تمام با حداقل پیشرفت فیزیکی ۶۰% به استان ها ابلاغ شده که نرخ کارمزد تسهیلات در این طرح جهت مناطق برخوردار۴ درصد و مناطق غیربرخوردار۶ درصد کمتر از نرخ کارمزد تسهیلات مصوب شورای پول واعتبارتعیین شده و قراردادهای لازم در سطح وزارت با بانکهای عامل جهت تخصیص بخشی از کارمزد بانکی در حال انجام است.

معاون طرح و برنامه این سازمان با بیان این مطلب گفت : در حال حاضر امکان ثبت نام جهت اشخاص حقیقی و حقوقی دارای شرایط در سامانه بهین یاب (بخش تسهیلات رونق تولید و اشتغال) وجود دارد.

روانبخش افزود: در این تسهیلات طرح های دارای اولویت شامل اول صادراتی بودن محصول تولیدی، دوم واحدهای که دارای بازارفروش محصولات هستند. سوم واحدهایی که در بازار سرمایه پذیرش شده باشند چهارم : طرحهای نیمه تمام دارای ۶۰% پیشرفت فیزیکی و پنجم واحدهای وابسته به زنجیره های تولید پر اهمیت است.

وی یادآور شد: اولویت اصلی پرداخت تسهیلات برای آن دسته از متقاضیانی است که دارای مشکلات نقدینگی بوده و از لحاظ ظرفیت تولید ، دانش فنی ، توان مدیریت و بازار مشکلی که مانع راه اندازی یا افزایش تولید باشد، نداشته باشند.
روانبخش در پایان افزود : طبق شرایط نظارت برهزینه کرد تسهیلات، متقاضی موظف است تسهیلات دریافتی را در راستای نیل به اهداف تعیین شده مصرف نماید و براین اساس تایید تحقق این موضوع و امکان تخصیص یارانه سود تسهیلات با کمیته نظارت خواهد بود.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار