آیت‌الله موسوی‌جزایری:

اتحاد، درس بزرگ انقلاب اسلامی برای امروز است

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۵۲ ق٫ظ
اتحاد، درس بزرگ انقلاب اسلامی برای امروز است نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان این‌که عامل اصلی و اساسی در به ثمر رساندن پیروزی انقلاب اسلامی، چیزی غیر از وحدت نبود، گفت: هر کس دلش به حال ایران و نظام اسلامی می‌سوزد، باید عناوین تفرقه انگیز را کنار بگذارد و همه دست به دست هم دهیم.

آیت‌الله سید محمدعلی موسوی‌جزایری امروز (۱۲ بهمن‌ماه) در دیدار با مسوولان و کارکنان دستگاه‌های دولتی، اظهار کرد: پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی، عنایت حق تعالی به ملت ایران و بلکه سراسر مسلمانان بود.

وی با اشاره به بازگشت پیروزمندانه امام(ره) در چنین روزی، گفت: در چنین روزی خداوند بر ما منت نهاد و ابرهای ظلمانی فتنه و فساد یعنی حکومت شاهنشاهی زدوده شد و جمال خورشید حق از پشت ابر آشکار شد و شاه خائن که سرسپرده و مجری سیاست‌های دیکته شده آمریکا بود، از اریکه قدرت ساقط شد.

آیت‌الله موسوی جزایری گفت: اگر بخواهیم درباره ابعاد این نعمت سخن بگوییم، صحبت طولانی می‌شود. این روزها فرصتی است که حوادث بزرگ تاریخ که پیروزی انقلاب اسلامی یکی از آن‌ها است، مرور شود. پیروزی انقلاب اسلامی اتفاق کم‌نظیری بود و ابعاد وسیعی داشت. بهترین درسی که می‌توان از این رخداد گرفت، عوامل و سبب‌های وقوع این حادثه بزرگ است.

وی با اشاره به بحث‌های امام خمینی(ره) پیش از پیروزی انقلاب اسلامی پیرامون ولایت فقیه در کلاس درس در نجف اشرف، گفت: امام(ره) به تفصیل بحث ولایت فقیه را در درس‌های خود مطرح می‌کردند و گاه برخی علماء به ایشان می‌گفتند طرح این مباحث (یعنی روی کار آمدن حکومت اسلامی) چه فایده‌ای دارد؟ امام می‌فرمودند: «امروز این بحث‌ها را بیان می‌کنیم و برای ما کافی است که ۲۰۰ سال دیگر نتیجه بگیریم.»

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: حوادثی رخ داد که همه آن‌ها مشیت الهی بود. عامل اصلی و اساسی در به ثمر رساندن پیروزی انقلاب اسلامی، چیزی غیر از وحدت نبود. وحدت همه مردم و اقشار از بازاریان تا جوانان، دانش‌آموزان، دانشجویان و ادارات که یکی پس از دیگری به انقلابیون می‌پیوستند و نیروهای مسلح که تسلیم می‌شدند و به این ترتیب رژیم شاه از درون متلاشی شد و فرو ریخت؛ این همان اتحاد است.

آیت‌الله موسوی جزایری با اشاره به بیعت علمای اهواز به نمایندگی از مردم استان خوزستان با امام خمینی(ره)، پیش از ۲۲ بهمن، گفت: امروز مکرر از مقام معظم رهبری شنیده‌ایم که مساله چپ و راست مطرح نیست و هر کس دلش به حال ایران و نظام اسلامی می‌سوزد، باید عناوین تفرقه انگیز را کنار بگذارد. همه باید دست به دست هم بدهیم. این درس بزرگی است که از انقلاب یاد می‌گیریم.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار