معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان خبر داد:

اتمام احداث ایستگاه پمپاژ و خط انتقال تامین آب خام تصفیه‌خانه شهر ویس

تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۸ ب٫ظ
اتمام احداث ایستگاه پمپاژ و خط انتقال تامین آب خام تصفیه‌خانه شهر ویس معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان از اتمام احداث ایستگاه پمپاژ و خط انتقال تامین آب خام تصفیه‌خانه شهر ویس خبر داد.

به گزارش قلم ماندگار به نقل از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان از اتمام احداث ایستگاه پمپاژ و خط انتقال تامین آب خام تصفیه‌خانه شهر ویس خبر داد.

صابر علیدادی اظهار داشت: عملیات اجرایی پروژه احداث ایستگاه پمپاژ و خط انتقال تامین آب تصفیه‌خانه ویس به منظور تامین آب خام مورد نیاز این تصفیه‌خانه از کانال آبیاری کارون بزرگ مقارن با چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تکمیل و آماده بهره‌برداری است.

وی افزود: این پروژه، اسفندماه سال ۱۳۹۸ با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد‌ریال در دستور کار این معاونت قرار گرفت که هدف آن تامین آب خام مورد نیاز تصفیه‌خانه شهر ویس جهت رفع مشکل تامین آب شرب پایدار و با کیفیت برای جمعیتی بالغ بر ۳۱۰۰۰ نفر از اهالی شهر ویس، ملحه و روستاهای تحت پوشش در افق سال ۱۴۱۰ می‌باشد.

شهرام ناصرپور مدیریت طرح آبرسانی به شهرهای جنوب شرق در تشریح جزییات این پروژه خاطرنشان کرد: تصفیه‌خانه مجهز و مدرن شهر ویس نیز سابقا توسط این معاونت احداث شده‌بود، اما وقوع خشکسالی‌های مکرر در سال‌های گذشته، تغییرات مورفولوژی بستر رودخانه کارون و واقع شدن آبگیر در بازه رسوب گذار موجب شد این تصفیه‌خانه از مدار بهره برداری خارج شود که خوشبختانه با استفاده از ادوات تولید داخل، حیات تازه‌ای در شریان‌های تصفیه‌خانه شهر ویس جاری شد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار