اجتماع صنفی حدود ۸۰ کارگر یک شرکت پیمانکاری پالایشگاه آبادان در اعتراض به پرداخت نشدن عیدی و دو ماه حقوق

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۵ ب٫ظ
اجتماع صنفی حدود ۸۰ کارگر یک شرکت پیمانکاری پالایشگاه آبادان در اعتراض به پرداخت نشدن عیدی و دو ماه حقوق [ad_1] آبادان – ایرنا – حدود ۸۰ کارگر پیمانکاری شاغل در بخش آب، برق و بخار پالایشگاه آبادان روز سه شنبه در اعتراض به آنچه نحوه بستن قراردادهای نامتعارف و پرداخت نشدن عیدی، مزایا و دو ماه حقوق خود، روبروی ساختمان مرکزی پالایشگاه آبادان اجتماع صنفی برگزار کردند. به گزارش ایرنا یکی از کارگران حاضر […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – حدود ۸۰ کارگر پیمانکاری شاغل در بخش آب، برق و بخار پالایشگاه آبادان روز سه شنبه در اعتراض به آنچه نحوه بستن قراردادهای نامتعارف و پرداخت نشدن عیدی، مزایا و دو ماه حقوق خود، روبروی ساختمان مرکزی پالایشگاه آبادان اجتماع صنفی برگزار کردند. به گزارش ایرنا یکی از کارگران حاضر در این جمع به ایرنا گفت:با وجود کسر حق بیمه از حقوق، مبلغی برای تمدید بیمه به تامین اجتماعی پرداخت نشده و برای تمدید دفترچه های درمانی با مشکل روبه هستیم.
وی اظهار داشت:حق مسکن کارگران در سال ۹۵ از سوی دولت، ۴۰۰ هزار ریال تعیین شده ولی این مبلغ در فیش حقوقی ما تنها ۲۰۰ هزار ریال واریز می شود.
یکی دیگر از کارگران شاغل در این شرکت پیمانکاری پالایشگاه آبادان نیز گفت:در حالی که برخی از کارگران حاضر در اجتماع صنفی ۱۵ سال سابقه کار دارند، بدون هیچ قراردادی در بخش آبف بخار و برق مشغول به کار هستند و پیمانکار با ما قرارداد امضاء نمی کند.
وی نظارت مسئولان بر نحوه تنظیم قرادادهای پیمانکاری پالایشگاه آبادان را خواستار شد و افزود:پرداخت پول آزمایش کارت سلامت برعهده پیمانکار است ولی این مبلغ از کارگران دریافت می شود.
یکی دیگر از کارکنان در این رابطه گفت:بیشتر ما کارگر فنی هستی، ولی سقف حقوق کارکنان فنی و متخصص بین هشت میلیون ریال تا ۱۲ میلیون ریال است و پیمانکار حقوق کارگر ساده را به ما پرداخت کرده و بیمه کارگری ساده در نظر می گیرد.
یکی دیگر از کارگران نیز گفت:با ۱۵ سال سابقه پایه حقوق ۲۷۰ هزار ریال است و اگر کارگری در هنگام کار حادثه ببیند باید رضایت عدم دریافت خسارت را امضاء کند تا دوباره به کار باز گردد.
مسئول روابط عمومی پالایشگاه آبادان در این خصوص به ایرنا گفت:حقوق و حق بیمه این کارگران تا پایان بهمن به طور کامل پرداخت شده است.
رضا نعیمی افزود:در تلاش هستیم طی پیگیری با پیمانکار مربوطه حقوق اسفند نیز در کوتاه ترین زمان ممکن پرداخت شود.
به گزارش ایرنا تجمع صنفی کارگران پیمانکاری شرکت پالایش نفت آبادان پس یک ساعت با حضور مدیر روابط عمومی پالایشگاه آبادان در میان آنها و قول پیگیری مطالبات کارگران پایان یافت.
۳۰۱۵/۶۱۲۵ خبرنگار:عدنان جواهری **انتشاردهنده: سیدبهادر حسینی
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار