اجرای سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال طرح عمرانی در اروندکنار

تاریخ انتشار: یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۸:۵۰ ب٫ظ
اجرای سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال طرح عمرانی در اروندکنار [ad_1] آبادان – ایرنا – شهردار اروندکنار گفت:از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال طرح عمرانی در شهر اروندکنار از توابع شهرستان آبادان اجرایی شد. یوسف دریس یکشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود:فاز۲ پارک ورودی شهر با اعتبار هزینه شده ۱۰میلیارد ریال به اتمام رسیده و مورد بهره‌برداری […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – شهردار اروندکنار گفت:از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال طرح عمرانی در شهر اروندکنار از توابع شهرستان آبادان اجرایی شد. یوسف دریس یکشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود:فاز۲ پارک ورودی شهر با اعتبار هزینه شده ۱۰میلیارد ریال به اتمام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
وی تصریح کرد: با بهره‌برداری از این پارک این فضا می‌تواند مورداستفاده میهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور قرار گیرد.
دریس همچنین از آسفالت و لکه‌گیری معابر شهر اروندکنار در آستانه سال جدید خبر داد و افزود:۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار برای اجرای آسفالت معابر و خیابان‌های اصلی شهر هزینه شده است.
وی به خرید تجهیزات راهداری برای انجام امور عمران شهری در اروندکنار خبر داد و بیان داشت:سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار نیز برای خرید لودر، بیل مکانیکی، مینی لودر هزینه شد.
شهردار اروندکنار گفت:با پیگیری سازمان منطقه آزاد اروند ۲ دستگاه اتوبوس و ۲ دستگاه مینی‌بوس برای جابجایی شهروندان در اختیار شهرداری قرار گرفت و هرچند که اقدامات و کارهای خوبی در زمینه عمران و خدمات‌رسانی شهری با صرف اعتبارات عمرانی و جاری در شهر انجام شده است، این اقدامات در مقایسه با مشکلات منطقه قابل قیاس نیست.
وی کمک دولت برای برطرف کردن مشکلات عمران شهری اروندکنار را خواستار شد و اظهار کرد:میزان اعتبارات تخصیص یافته با حجم مشکلات موجود در این شهر همخوانی و توازن ندارد و این موضوع، مشکلات عدیده‌ای برای شهر به وجود آورده است.
بندر اروندکنار در ۵۰ کیلومتری جنوب شهر آبادان قرار گرفته‌است و دارای ذخایر نفتی است.
بزرگ‌ترین بندر صیادی ایران در اروندکنار، سال ۱۳۸۷ به بهره‌برداری رسید.
این بندر اسکله پهلوگیری به طول ۱۱۶ متر، اسکله خدماتی به طول ۳۲ متر و بیش از ۶۰ متر اسکله پلکانی پهلوگیری دارد. این بندر قابلیت پهلوگیری بیش از ۱۶۰ فروند موتور لنج و افزون بر ۳۳۰ قایق موتوری صیادی را دارد.
۳۰۱۵/۶۱۲۵
خبرنگار: عدنان جواهری *** انتشاردهنده: سیدبهار حسینی
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه‌به‌لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار