اجرای گام نخست طرح ۵۵۰ هزار هکتاری رهبری در خوزستان تا پایان سال ۹۶

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۲ ب٫ظ
اجرای گام نخست طرح ۵۵۰ هزار هکتاری رهبری در خوزستان تا پایان سال ۹۶ [ad_1] دزفول – ایرنا – رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: تا پایان سال ۹۶،گام نخست طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی مقام معظم رهبری در استان خوزستان اجرایی می شود. کیخسرو چنگلوایی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود:این طرح در استان خوزستان به مرحله اجرا در آمده و تاکنون از […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: تا پایان سال ۹۶،گام نخست طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی مقام معظم رهبری در استان خوزستان اجرایی می شود. کیخسرو چنگلوایی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود:این طرح در استان خوزستان به مرحله اجرا در آمده و تاکنون از ۳۱۲ هزار هکتار اولیه طرح ، ۲۷۰ هزار هکتار آن به اتمام رسیده است .
وی افزود:در حال حاضر ۷۰ کارگاه پیمانکاری در ۲۰ شهرستان استان فعال است که پیش بینی می شود فاز نخست آن تا پایان امسال افتتاح شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان افزود:در سفر رئیس جمهوری به استان خوزستان ۱٫۵ میلیارد دلار به این طرح کشاورزی در استان خوزستان اختصاص یافت که ۱٫۱ میلیارد دلار آن جذب شد و مشکل تامین آب و اعتبار فاز دوم آن نیز مرتفع شد و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

** پیشتازی دزفول در تولید قارچ در خوزستان
چنگلوایی همچنین به ظرفیت دزفول در تولید محصولات کشاورزی از جمله قارچ خوراکی اشاره کرد و گفت:سالانه افزون بر شش هزار و ۵۰۰ تن قارچ در استان خوزستان تولید می شود که بیش از ۷۰ درصد این میزان در شهرستان دزفول تولید می شود.
وی گفت:با توجه به اصلاح فرهنگ الگوی مصرف و ارزش غذایی قارچ قطعا تولیدات استان نیاز شهروندان را تامین نمی کنند و باید تولید قارچ خوراکی را در این استان افزایش داد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اضافه کرد:در حال حاضر بخش خصوصی نیز از تولید قارچ استقبال کرده و کارگاه های پرورش قارچ در استان در حال افزایش است که امیدواریم سرانه مصرف قارچ نیز در شهروندان خوزستانی افزایش یابد.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار