اجرای ۲ طرح آبرسانی در راستای حل مشکل کمبود آب در بخش الوار اندیمشک

تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۳ ب٫ظ
اجرای ۲ طرح آبرسانی در راستای حل مشکل کمبود آب در بخش الوار اندیمشک [ad_1] اندیمشک – ایرنا – مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی خوزستان گفت:در راستای حل مشکل کمبود آب در بخش الوار گرمسیری اندیمشک ۲ طرح آبرسانی تعریف شده است. به گزارش خبرنگار ایرنا درویشعلی کریمی روز جمعه در نشست با مسئولان اندیمشک افزود:این ۲ طرح که امسال اجرا می شوند شامل حفر ۲ حلقه چاه […]

[ad_1]


اندیمشک – ایرنا – مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی خوزستان گفت:در راستای حل مشکل کمبود آب در بخش الوار گرمسیری اندیمشک ۲ طرح آبرسانی تعریف شده است. به گزارش خبرنگار ایرنا درویشعلی کریمی روز جمعه در نشست با مسئولان اندیمشک افزود:این ۲ طرح که امسال اجرا می شوند شامل حفر ۲ حلقه چاه در بخش الوار گرمسیری است که از محل اعتبارات صندوق توسعه تعاون حفر می شوند.
وی اظهار کرد:در خصوص چاه بیدروبه نیز با توجه به سفر استاندار خوزستان ، پیگیری لازم انجام خواهد شد.
کریمی بیان کرد:در سال ۹۴ در راستای حل مشکل کمبود آب مناطق روستایی خوزستان ، ۱۱ طرح مهم آبرسانی اجرا شد که نقش مهمی در رفع دغدغه های این بخش داشت.
نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی هم گفت:باید با یک طرح جامع و برنامه ریزی درست ، مشکلات آبفا در حوزه بخش الوار گرمسیری را حل کرد.
فریدون حسنوند اظهار کرد:ظرفیت آبی خوبی در منطقه موجود است و باید از این ظرفیت برای حل مشکل کمبود آب منطقه استفاده کرد.
وی بیان کرد:حفر ۲ حلقه چاه در منطقه امیر سیف و پایتخت گلزار در اندیمشک نیاز است که از سوی مسئولان استان نیازمند پیگیری سریع برای حفاری و تجهیز است.
حسنوند گفت:علیرغم وجود منابع ارزشمند در منطقه ، تعداد زیادی از روستاهای بخش الوار گرمسیری در تابستان با افت شدید فشار آب همراه هستند.
فرماندار شهرستان اندیمشک نیز با اشاره به مشکلات آب در بخش الوار گرمسیری گفت:حل دغدغه ساکنان مناطق روستایی در حوزه آب می تواند عامل مهمی در جلوگیری از مهاجرت روستاییان باشد.
پیمان جهانگیری افزود:در بررسی به عمل آمده عمده مطالبه مردم در بخش الوار گرمسیری آب است.
وی بیان کرد:تخصیص اعتبار در این زمینه بخش زیادی از مشکلات مردم را حل خواهد کرد.
فرماندار اندیمشک افزود:کمبود نیرو در بخش آبفا روستایی نیز یکی از مشکلات موجود است.
بخش الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک دارای ۱۸۷ روستا با جمعیتی بالغ بر ۲۵ هزار نفر است.
مشکل آب در بخش الوار گرمسیری یکی از مهمترین مطالبات مردم و ساکنان این بخش است.
۷۲۸۱/۶۰۶۸
خبرنگار:زهرا دهقان-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار