اختصاص سه دستگاه آمبولانس به شبکه بهداشت و درمان بندرماهشهر

تاریخ انتشار: سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۰:۴۰ ق٫ظ
اختصاص سه دستگاه آمبولانس به شبکه بهداشت و درمان بندرماهشهر [ad_1] بندر ماهشهر – ایرنا – مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی بندرماهشهر گفت:سه دستگاه آمبولانس مجهز به شبکه بهداشت و درمان شهرستان اختصاص یافت. ‘قدرت کرد ‘ عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:با پیگیری سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان، سه دستگاه آمبولانس از نوع دیزلی با تمامی […]

[ad_1]


بندر ماهشهر – ایرنا – مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی بندرماهشهر گفت:سه دستگاه آمبولانس مجهز به شبکه بهداشت و درمان شهرستان اختصاص یافت. ‘قدرت کرد ‘ عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:با پیگیری سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان، سه دستگاه آمبولانس از نوع دیزلی با تمامی تجهیزات مورد نیاز و اعتبار هزینه شده ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال طی چند سال اخیر به شهرستان ماهشهر اختصاص یافت.
وی با اشاره به وجود پنج پایگاه فعال پیش بیمارستانی در این شهرستان گفت:از این تعداد ۲ پایگاه مربوط به پایگاه درون شهری در بخش بندر امام و بندر ماهشهر و سه پایگاه جاده ای در محور های مواصلاتی ماهشهر- اهواز، ماهشهر- رامشیر، شهید چمران است.
کرد افزود: اکنون در مرکز فوریت های پزشکی شهرستان ماهشهر با ۱۰ دستگاه آمبولانس، ۳۲ نفر شاغل هستند.
وی در ادامه به سه پایگاه فوریت های پزشکی مصوب شده عقب افتاده از طرح توسعه سوم و چهارم برای گسترش پایگاه های فوریت های پزشکی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه از این تعداد، یک پایگاه جاده ای ماهشهر- هندیجان با سرمایه گذاری خصوصی آماده بهره برداری است که همزمان با آغاز سال جدید با تامین نیرو آغاز به کار می کند.
مسئول فوریت های پزشکی شهرستان ماهشهر در ادامه با بیان اینکه رسالت مراکز فوریت های پزشکی انجام خدمات پیش بیمارستانی است، افزود:متوسط آمار اعزام ماهیانه پیش بیمارستانی ۳۰۰ الی ۳۵۰ مورد بوده که ۲۰ الی ۳۰ مورد آن مربوط به اعزام های بین مراکز است.
کرد اظهار داشت: انتظار می رود در آینده با هدف بهبود خدمات رسانی، رسالت خدمات پیش بیمارستانی فوریت های پزشکی حفظ شود و موارد ارجاعی بین بیمارستانی به مرکز فوریت های پزشکی، با اختصاص آمبولانس های استیجاری به بیمارستان ها حذف شود.
مرکز شهرستان بندرماهشهر در فاصله ۱۱۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان قرار دارد.
۷۱۰۴/۶۱۵۲ آمنه محتشمی تنظیم کننده:مسعود گادار *** انتشار:سیدبهادر حسینی
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار