ادارات خوزستان از امروز با ساعت کاری جدید فعالیت می‌کنند

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۳ ق٫ظ
ادارات خوزستان از امروز با ساعت کاری جدید فعالیت می‌کنند ادارات و سازمان‌های دولتی خوزستان از امروز همانند روال فصل تابستان سال‌های قبل با ساعت کاری جدید فعالیت می‌کنند.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، به منظور کاهش مصرف برق و تأمین برق مورد نیاز مصارف خانگی، چندین سال است که در استان خوزستان ساعت کاری ادارات و سازمان‌ها در فصل تابستان کاهش می‌یابد تا به خصوص در ساعت‌های اوج مصرف با تعطیلی ادارات، امکان تأمین برق مورد نیاز برای مصارف خانگی مهیا شود.

امسال نیز استانداری خوزستان اقدام به کاهش ساعت اداری در استان از اول خرداد ماه گرفته است و این کاهش ساعت کاری از امروز عملیاتی شد.

بر این اساس ساعت کاری ادارات و سازمان‌های دولتی در این استان از اول خرداد تا ۱۸ خرداد روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت هفت صبح تا ۱۳:۳۰ ظهر و از ۱۹ خرداد تا ۳۱ شهریور روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت هفت صبح تا ۱۳ ظهر تعیین است.

ادارات خوزستان به غیر از بانک‌ها و سازمان‌های امدادی چندین سال است که روزهای پنج شنبه تعطیل هستند.

این در حالی است که ساعت کار بیمارستان‌ها، مراکز امدادی و درمانی، بخش‌های عملیاتی و دارای نوبت کاری، بخش‌های ارائه دهنده خدمات عمومی و آتش نشانی‌ها به روال سابق خواهد بود.

شورای هماهنگی بانک‌های استان خوزستان نیز اعلام کرده است که امروز ساعت کاری جدید بانک‌های استان را اعلام می‌کند.

همچنین در نامه‌ای که به امضای استاندار خوزستان برای دستگاه‌های دولتی استان ارسال شده است، آمده است: مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف هستند؛ ضمن رعایت دقیق ساعت کاری اعلام شده پس از پایان ساعت کار اداری نسبت به نظارت بر صرفه‌جویی در مصرف برق اقدام لازم معمول و در صورت گزارش عدم رعایت صرفه‌جویی برق با دستگاه مختلف برخورد قانونی خواهد شد. شرکت‌های برق منطقه‌ای، توزیع نیروی برق استان و اهواز موظف هستند به منظور کنترل و نظارت بر مصرف برق توسط ادارات و سازمان‌ها در دوره مذکور، گروه‌هایی را تشکیل دهند و نتیجه را هر ۱۵ روز به استاندار خوزستان گزارش نمایند.

چند روز قبل معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه با اقدامات مدیریت مصرف در سال گذشته یک و نیم برابر درآمد برق کشور صرفه‌جویی شده است، افزود: ۱۹ خرداد که تاریخ شروع اقدامات مدیریت مصرف در سال گذشته در خوزستان بوده را به عنوان روز مدیریت مصرف نام گذاری کرده‌ایم و در ۱۹ خرداد پیش رو اعلام می‌شود.

همایون حائری در نشست کمیته کنترل و کاهش پیک بار تابستان ۹۸ خوزستان با حضور مدیران صنعت برق و استاندار گفت: تابستان سال گذشته با اقدامات انجام گرفته بیش از دو هزار و ۲۰۰ مگاوات در کشور در پیک بار صرفه‌جویی شد آن هم در شرایطی که کمبود تولید نیروگاه‌های برق آبی را در کشور داشتیم. خوزستان به تنهایی ۵۰۰ مگاوات صرفه‌جویی داشت و اگر بتوانیم این ۵۰۰ مگاوات را برای سال ۹۸ هم ادامه بدهیم هزار مگاوات صرفه‌جویی خواهد بود و اگر این هزار مگاوات در سمت مصرف را به سمت تولید منتقل کنیم و تلفات شبکه انتقال و توزیع و مصرف داخلی نیروگاه‌ها را نیز در نظر بگیریم باید هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه نصب می‌کردیم تا هزار مگاوات صرفه‌جویی شده را جبران می‌کردیم.

وی افزود: این هزار و ۵۰۰ مگاوات در خوزستان برابر است با ۱۵ هزار میلیارد تومان در شرایط فعلی و دو هزار و ۲۰۰ مگاوات صرفه‌جویی در کشور معادل برابر با ۳۰ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی در کشور است و این عدد چیزی حدود یک و نیم برابر درآمد صنعت برق است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان نیز در این نشست گفت: سال گذشته برای اولین بار رشد مصرف برق منفی بوده است و این نتیجه اقدامات انجام شده و هماهنگی‌های صورت گرفته در کاهش ساعت اداری بوده است.

محمود دشت بزرگ با بیان اینکه کاهش ساعت اداری در سال گذشته باعث شده تا ۲۶۳ مگاوات در شبکه صرفه‌جویی شود، بیان کرد: برای سال ۹۸ نیز پیشنهاد می‌کنیم با توجه به افزایش دما و وارد شدن به محدوده بالای ۶ هزار مگاواتی و رشد ۱۵ درصدی مصرف برق در روز گذشته، از ابتدای خرداد ساعات اداری کاهش یابد.

وی تصریح کرد: نیاز مصرف تابستان پیش رو هشت هزار و ۸۸۰ مگاوات برآورد شده که با کارهای مدیریت مصرفی و صرفه‌جویی ۹۶۱ مگاواتی باید بتوانیم آن را در هفت هزار و ۹۱۹ مگاوات همانند سال قبل نگه داریم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تاکید کرد: نیروگاه‌های برق آبی و حرارتی هر کدام با تولید چهار هزار و ۵۰۰ مگاوات توان تولید ۹ هزار مگاوات برق در استان را دارند اما باید توجه داشت که در شبکه برق استان با شبکه سراسری تبادل و دریافت صورت می‌گیرد و با توجه به بالا بودن عمر ترانس‌ها و بارگیری بالای سه ماهه از آنها ممکن است در شبکه خللی ایجاد شود و لازم است که کاهش ساعات اداری مد نظر قرار گیرد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار