ارتباط محققان برجسته ادبیات انگلیسی جهان با موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان بصورت ویدیو کنفرانس

تاریخ انتشار: جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ | ۱۶:۴۳ ب٫ظ
ارتباط محققان برجسته ادبیات انگلیسی جهان با موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان بصورت ویدیو کنفرانس در راستای پیشرفت اهداف علمی، محققان برجسته ادبیات انگلیسی جهان با موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان بصورت ویدیو کنفرانس ارتباط برقرار کردند.

 قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از وبلاگ دکتر سید جواد حبیبی استاد زبان و ادبیات انگلیسی موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان، دکتر سارا سلیمانی کربلایی استاد زبان و ادبیات انگلیسی این موسسه با بیان اینکه ادبیات بی شک یکی از مرزهای مشترک همسایگان دور و نزدیک این کره خاکی است، افزود: برای عبور از این مرزها کافی است شروع به خواندن کلمات کنید.

 وی در این باره تصریح کرد:  گروه زبان و ادبیات انگلیسی موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان به منظور گسترش ارتباطات فرا سرزمینی خود گام های مهمی برداشته است.

دکتر سلیمانی در ادامه با اشاره به اینکه این گروه یکی از قدیمی ترین مراکز تدریس گرایش زبان و ادبیات انگلیسی در استان خوزستان است، عنوان کرد: به همین دلیل این موسسه اقدام به طراحی و برگزاری سلسله وبینارهای برخط بین المللی در حوزه  تئوری های نقد ادبی و همچنین نقد و بررسی آثار نویسندگان برجسته ملل کرده است .

این استاد دانشگاه یادآور شد: این طرح ها با همکاری و همت دکتر سید جواد حبیبی و حمایت معاونت پشتیبانی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان در آذر ماه ۹۹ کلید خورد و در حال حاضر اقدام به  برگزاری سه وبینار برخط بین المللی به شرح ذیل شده است.در اولین وبینار  پروفسور راویچاندرا،استاد تمام دانشگاه ایالتی میسور از هندوستان به شرح و تفسیر  تئوری نقد ادبی پسا استعمارگرایی و نقشی که این مکتب در ارایه خوانشی  نو از متونی که استعمارگران در طول قرون متمادی برای ملتهای تحت سیتره خود تجویز می کردند، پرداخت.

در دومین وبینار، پروفسور سم اسلوت (Sam Slote  ) یکی از بزرگترین جویس شناسان جهان از دانشگاه ترینیتی کالج ،–دانشگاه دوبلین ایرلند– به نقد یکی از پیچیده ترین رمانهای قرن بیستم یعنی اولیس اثر جیمز جویس پرداخت.

دکتر سلیمانی  همچنین در پایان در زمینه اهمیت دعوت از پروفسور سلوت و نقشی که وی در شناساندن آثار جیمز جویس ایفا می کند، خاطرنشان کرد: به جرأت می توان اذعان کرد نام جمیز جویس و تحقیقاتی که انجام داده در رساله های بسیاری در جهان عنوان شده است.

وی با بیان اینکه پروفسور اسلوت در این وبینار به بررسی خلاء های عمدی که نویسندگانی همچون جویس در آثار خود به ودیعه می گذارند تا خواننده را به چالش بی حد و حصر بکشند، پرداخت، گفت:  در آخرین  وبینار، پروفسور بنجامین هیگن (Benjamin Hagen ) از دانشگاه داکوتا جنوبی – آمریکا—به بررسی سه مفهوم «کثرت، حدیث نفس، الحاق» در  یکی از شاهکارهای نویسنده شهیر بریتانیایی، ویرجینیا وولف، به نام امواج پرداخته شد.

دکتر سلیمانی در پایان یادآور شد: بطور متوسط بیش از ۹۰ محقق و استاد از دانشگاه های سراسر کشور بطور کلی در تمامی وبینارها شرکت داشتند و برنامه ریزی برای برگزاری حداقل ۴  وبینار جدید در آینده نزدیک انجام گرفته است.

انتهای پیام.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار