استاندارخوزستان:ارتش بخشی از پیکره ملت و عجین شده با روح مردم است

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۸:۱۰ ب٫ظ
استاندارخوزستان:ارتش بخشی از پیکره ملت و عجین شده با روح مردم است [ad_1] اهواز – ایرنا – استاندارخوزستان گفت: ارتش در کشور ما به برکت پیروزی انقلاب اسلامی که منادی الگوی مردم‌سالاری دینی در منطقه و جهان است، بخشی از پیکره ملت، و عجین شده با روح ملت است. به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی سه شنبه در آیین رژه حماسی نیروهای مسلح خوزستان به مناسبت روز ارتش […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – استاندارخوزستان گفت: ارتش در کشور ما به برکت پیروزی انقلاب اسلامی که منادی الگوی مردم‌سالاری دینی در منطقه و جهان است، بخشی از پیکره ملت، و عجین شده با روح ملت است. به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی سه شنبه در آیین رژه حماسی نیروهای مسلح خوزستان به مناسبت روز ارتش اظهارکرد:ارتش جمهوری اسلامی ایران در سایه نیروهای جان برکف و ایثارگر خود در دوره های مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه در دوران دفاع مقدس کارنامه افتخار آمیز و غرور آفرینی را از خود بجای گذاشت.
وی افزود: همچنین درآستانه پیروزی انقلاب اسلامی نیز بخش عمده ای از نیروهای ارتش با تبعیت از فرمان امام خمینی (ره) با پیوستن به مردم و نیروهای انقلابی نقش موثری در شتاب بخشی پیروزی انقلاب اسلامی داشتند.
استاندارخوزستان ادامه داد: دربسیاری از کشورهای دنیا به ویژه در جوامع کمتر توسعه یافته به دلیل فقدان مشروعیت سیاسی ، ارتش و نظامیان نقش اهرم و فشار را در جهت پیشبرد مقاصد سیاستمداران بازی می کنند و علاقه ای بین مردم و نظامیان وجود ندارد و یا کمرنگ است.
شریعتی ادامه داد: ارتش علاوه بر نقش خطیر پاسداری از مرزهای کشور همراه و همگام با ملت و هماهنگ با سیاست‌های کلی نظام در تمامی عرصه‌ها حضوری فعال و جدی دارد.
وی گفت: نقش بسیار مهم ارتش در تامین امنیت ملی به عنوان یک مولفه اساسی‌ و مهم‌ بستر ساز فرآیند توسعه پایدار، کمک شایانی در جهت ایجاد و تامین امنیت و رفاه مردم است.
استاندار خوزستان ادامه داد: تامین رفاه اجتماعی، رفع بیکاری و افزایش رشد اقتصادی همه در سایه سرمایه گذاری صورت می گیرد اما سرمایه‌گذاری بدون امنیت معنا و مفهومی ندارد.
وی با بیان اینکه امنیت پایدار به عنوان بستر اصلی توسعه و رکن اساسی آن، محصول وجود یک ارتش مقتدر، توانمند و مردمی است گفت: اقتدار نیروهای نظامی و ارزش ما ریشه در اتکا به باورهای عظیم دینی، مذهبی و الهی دارد و یکی از عناصر تشکیل دهنده قدرت نرم و معنوی است.
شریعتی گفت: ارتش در کشور ما علاوه بر تجهیز خود به تسلیحات مدرن و کارآمد، خود را به سلاح ایمان و خودباوری نیز مجهز کرده، و همین مجهز بودن به سلاح ایمان و خودباوری باعث شد در هشت سال دفاع مقدس با وجود تجهیزات فراوان نیروهای دشمن، نیروهای ارتش در کنار بسیج و نیروهای سپاه حماسه آفرینی کنند.
وی ادامه داد: همچنین در بعد قدرت سخت افزاری پیشرفت ها و دستاوردهای ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه در دوران دفاع مقدس در سایه رهنمودها و سیاست‌گذاری‌های امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب و با اتکا به توانمندی متخصصان داخلی ،اعجاب گونه بوده است.
استاندار خوزستان گفت:نیروهای مسلح کشور برای کمک به صلح و ثبات در منطقه امروز در آب های بین المللی و اقیانوس اطلس حضور دارند که این تجلی اقتدار و عظمت، از دستاوردهای اساسی انقلاب اسلامی است.
شریعتی افزود: تمامی این شرایط ما را ملزم می کند که خواسته های این نیروهای انقلابی را در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در اولویت کاری خود قرار دهیم و پشتیبان محکمی برای آنها باشیم.
وی بیان کرد: دولت خود را موظف می‌داند که حمایت‌های بی‌شائبه خود را برای بالا بردن سطح امنیت جامعه و مرزهای کشور به ویژه مرزهای خوزستان در برنامه‌های خود قرار دهد.
به گزارش ایرنا آیین رژه یگان های تخصصی نیروهای مسلح در خوزستان به مناسبت روز ارتش سه شنبه همزمان با سراسر کشور در بلوار قدس اهواز برگزارشد.
۷۱۵۲/ ۶۰۳۷
خبرنگار: محمدرضا خبازان ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار