استاندارخوزستان: حضور تیم های عملیاتی استان ها به طرح پاکسازی شبکه های برق سرعت بخشیده است

تاریخ انتشار: شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۱:۴۹ ق٫ظ
استاندارخوزستان: حضور تیم های عملیاتی استان ها به طرح پاکسازی شبکه های برق سرعت بخشیده است [ad_1] اهواز- ایرنا- استاندار خوزستان گفت: اضافه شدن تیم های عملیاتی چند استان برای تعویض مقره ها و شستشوی پست های برق به طرح پاکسازی آثار ریزگردها سرعت قابل توجهی بخشیده است. به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی شامگاه جمعه در بازدید از مناطق مختلف شهرستان اهواز و روند تعویض مقره های سرامیکی ترانس های برق […]

[ad_1]


اهواز- ایرنا- استاندار خوزستان گفت: اضافه شدن تیم های عملیاتی چند استان برای تعویض مقره ها و شستشوی پست های برق به طرح پاکسازی آثار ریزگردها سرعت قابل توجهی بخشیده است. به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی شامگاه جمعه در بازدید از مناطق مختلف شهرستان اهواز و روند تعویض مقره های سرامیکی ترانس های برق این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باتوجه به شرایطی که در روزهای اخیر در شهرستان اهواز ایجاد شده و مشکلاتی که در حوزه های اب و برق به وجود آمده، تیم های عملیاتی چند استان از روز پنجشنبه وارد استان شده و کارشستشوی پست های برق و تعویض مقره ها را آغاز کرده اند.
وی افزود: اکنون تمام دستگاه های متولی به منظور همکاری با این تیم های عملیاتی وارد عمل شده اند و تمام تلاش ها بر این است که در کوتاه ترین زمان طرح شستشو و تعویض مقره ها به پایان برسد.
استاندار خوزستان ادامه داد: تاکنون حدود ۳۰ درصد کار پیش رفته و باتوجه به اضافه شدن این تیم های عملیاتی امید می رود روند کار سرعت بیشتری پیدا کرده و بتوانیم پست های برق تمام مناطق اهواز را ازآثار ریزگردها پاک کنیم.
همچنین سعید احترامی مدیر امور برق منطقه ۴ اهواز در خصوص فعالیت این تیم های عملیاتی گفت: پس از گرد و غباری که در اهواز ایجاد شد و اتفاقاتی که برای تجهیزات برق افتاد ۲۵۰ نفر از نیروهای عملیاتی استان های تهران، کهکیلویه و بویر احمد ،اصفهان، یزد و مازندران با خودروهای بالابر وارد اهواز شده و برای شستشو و تعویض مقره های سرامیکی دکل های برق در این منطقه مشغول بکار هستند.
وی افزود: اکنون در منطقه چهار اهواز سه تیم عملیاتی مشغول به کار شده اند که از بامداد جمعه تاکنون در یک قسمت ۴۲۰ مقره سرامیکی قدیمی با مقره های سیلیکون راور تعویض شده است.
مدیر امور برق منطقه ۴ اهواز ادامه داد: همچنین گروهی از استان یزد با خط گرم کار می کنند و این گروه تاکنون ایستگاه گلستان، سپنتا را به پایان رسانده و در ایستگاه کشاورزی مشغول به کار هستند.
وی بیان کرد: همچنین یک گروه عملیاتی شستشوی پست های برق از کهکیلویه و بویر احمد وارد اهواز شده و کار خود را در منطقه چهار اهواز آغاز کرده است.
احترامی یادآور شد: باتوجه به اضافه شدن تیم های عملیاتی تلاش می شود تا فروردین ماه تمامی مقره ها در مناطق اهواز تعویض شود.
به گزارش ایرنا هجوم ریزگردها در هشتم بهمن ماه و افزایش رطوبت در ۲۶بهمن ماه امسال و متعاقب آب نمناک شدن تجهیزات ، تاسیسات و مقره های برق در اهواز و ۱۰شهر استان خوزستان سبب قطعی طولانی مدت برق و تبع آن قطع آب ، تلفن ، اینترنت و تعطیلی فعالیت های عمومی و اقتصادی استان در چند روز شد.
قطعی طولانی مدت برق در مشکلات زیادی برای مردم خوزستان به خصوص اهوازی ها به بار آورد و در پی آن گروهی از مردم با برپایی چند تجمع مقابل استانداری خوزستان نارضایتی خود را از این وضعیت موجود ابراز کردند.
در پی قطعی طولانی مدت برق و آب در استان خوزستان ، رئیس جمهوری ، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی را مامور مقابله با ریزگردهای با منشاء داخلی کرد.
حجتی در چند روز حضور در استان ، از کانون های داخلی ریزگردها در مناطق شرق و جنوب شرق اهواز ، هندیجان و ماهشهر بازدید و از روز پنجشنبه در نخستین گام دستور عملیات فوری تثبیت ۴۰هزار هکتار از اراضی بیابانی استان که حالت بحرانی دارند را صادر کرد.
۶۰۰۲/۷۱۵۲ خبرنگار: محمدرضاخبازان**انتشار دهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار