استاندار خوزستان:علاوه بر رونق اقتصادی از ظرفیت سواحل بحرکان در هندیجان استفاده شود

تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۹ ب٫ظ
استاندار خوزستان:علاوه بر رونق اقتصادی از ظرفیت سواحل بحرکان در هندیجان استفاده شود [ad_1] هندیجان – ایرنا – استاندار خوزستان گفت: در کنار رونق اقتصادی در هندیجان باید از ظرفیت های سواحل زیبای بحرکان برای رونق گردشگری استفاده کرد. به گزارش سه شنبه ایرنا، غلامرضا شریعتی در سفر به هندیجان از بندر صیادی بحرکان دیدن، و به بررسی مشکلات اجرای طرح تکمیل و توسعه این اسکله و بندر […]

[ad_1]


هندیجان – ایرنا – استاندار خوزستان گفت: در کنار رونق اقتصادی در هندیجان باید از ظرفیت های سواحل زیبای بحرکان برای رونق گردشگری استفاده کرد. به گزارش سه شنبه ایرنا، غلامرضا شریعتی در سفر به هندیجان از بندر صیادی بحرکان دیدن، و به بررسی مشکلات اجرای طرح تکمیل و توسعه این اسکله و بندر پرداخت.
شریعتی در این خصوص اظهار کرد: تامین منابع مالی به پیمانکار برای تکمیل این اسکه انجام شده و کار تکمیل آن باید هر چه سریعتر آغاز شود.
وی گفت: تامین روشنایی این اسکله در گام نخست بسیار مهم است تا صیادان با دغدغه کمتری بتوانند به فعالیت خود بر روی اسکله مشغول باشند.
شریعتی با تاکید بر ظرفیت بالای منطقه بحرکان برای گردشگری ادامه داد: جمعیت زیادی از مسافران و شهروندان همه ساله از این منطقه ی بکر دیدن می کنند که با ساحل سازی و ایجاد زیرساخت لازم می توان بحرکان را به قطب گردشگری ساحلی در جنوب خوزستان تبدیل کرد.
استاندار خوزستان افزود: حضور من به همراه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان، برای بررسی طرح های مطالعاتی ساحل سازی در این منطقه است زیرا بحرکان برای استان یک ظرفیت بالا محسوب می شود.
وی گفت: هندیجان ظرفیت های بالایی دارد و فعال شدن کالای همراه ملوان در چهار سال گذشته در این شهرستان ضمن اشتغال زایی ، به رونق اقتصادی این منطقه کمک کرده و باید در کنار آن از ظرفیت سواحل زیبای هندیجان نیز برای گردشگری بهره برد.
بندر صیادی بحرکان در مجاورت خلیج فارس و از توابع شهرستان هندیجان و در ۱۳ کیلومتری این شهر واقع شده است. این بندر هم اکنون با داشتن ۳۰۰ شناور یکی از مهمترین بنادر صیادی استان خوزستان به شمار می‌آید.
یکی از بزرگترین اسکله های صیادی ایران با طول تقریبی ۱۵۵۰ متر در بندر صیادی بحرکان قرار دارد که یکی از جاذبه‌های گردشگری و تفریحی شهرستان هندیجان است.
شهرستان هندیجان با ۳۸ هزار نفر جمعیت در جنوب خوزستان قرار دارد.
۷۱۶۳ / ۶۰۳۷
خبرنگار: عبدالحسن محسنی نژاد ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار