استاندار خوزستان:مسئولان برای برگزاری با شکوه مسابقات وزنه برداری جام فجر اهتمام بورزند

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۲ ب٫ظ
استاندار خوزستان:مسئولان برای برگزاری با شکوه مسابقات وزنه برداری جام فجر اهتمام بورزند [ad_1] اهواز-ایرنا-استاندار خوزستان گفت: در برگزاری مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر آبروی خوزستان در میان است لذا مسولین استان در با شکوه برگزار کردن این مسابقات اهتمام بورزند. به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی چهارشنبه شب درنشست هماهنگی ستاد برگزاری مسابقات بین المللی دهه فجر در استانداری اظهار کرد: با توجه به بین‌المللی بودن […]

[ad_1]


اهواز-ایرنا-استاندار خوزستان گفت: در برگزاری مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر آبروی خوزستان در میان است لذا مسولین استان در با شکوه برگزار کردن این مسابقات اهتمام بورزند. به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی چهارشنبه شب درنشست هماهنگی ستاد برگزاری مسابقات بین المللی دهه فجر در استانداری اظهار کرد: با توجه به بین‌المللی بودن این مسابقات تمام ارگان ها موظف به انجام تعهدات خود بوده و حضور فعال در تصمیم گیری ها هستند.

استاندار خوزستان با اشاره به این که باید مسئولیت هر کدام از کمیته ها جهت پیگیری کارهای مربوطه مشخص شود افزود: مسابقات جام فجر در بین کشورها نمود وجایگاه پیدا کرده و از سطح بسیار بالایی برخوردار می باشد باید همه به طور جدی پای کار بیایند زیرا ابروی استان و اقتدار نظام جمهوری اسلامی در میان است.

وی با بیان این مطلب که کارها باید مدیریت شود بر لزوه تداوم نشستهای هفتگی دراین باره تاکید کرد و افزود: حتی در طول برگزاری مسابقات نیز اگر لازم باشد جلسات به صورت روزانه برگزار شود تا موانع و ایرادها برطرف شود.

شریعتی از نماینده فدراسیون وزنه برداری خواست دراهواز مستقر شودوبا ارایه گزارش مستمر ازتحقق تعهدات ،مسولین استان را در جریان کار و برنامه های فدراسیون در رابطه با این رویداد بین المللی قرار دهد.

وی به تجربه نفت در برگزاری مسابقات ادوار گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به این که شرکت نفت امکانات لازم برای برگزاری مسابقات جام فجر را دارد انتظار می رود در کنار هیات استان حضور داشته وحامی آن باشد.

استاندار در ادامه به وظایف ارگان ها در برگزاری مسابقات جام فجر اشاره کرد و افزود: تامین سالن برگزاری مسابقات و محل اسکان افراد شرکت کننده بر عهده نفت است و هدایا و جام های قهرمانی و تغذیه شرکت کنندگان نیز توسط ملی حفاری تامین می شود.

وی با اشاره به پخش مستقیم مسابقات از سوی صدا و سیمای خوزستان گفت: صدا و سیمای استان همچون گذشته رسالت خود را در برنامه های ورزشی نشان دهد، و شهرداری اهواز هم در زمینه تبلیغات محیطی و زیبا سازی شهر همت مضاعف نشان دهد.

شریعتی با تاکید بر لزوم ابلاغ هر چه سریعتر وظایف ارگان ها افزود: هفته آینده نیز جلسه دیگری برگزار می شود و اعضا باید گزارش عملکرد خود را در آن ارایه دهند.

تدابیر لازم برای برگزاری مسابقات جام فجر انجام شده است

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: با تقسیم کار بین کمیته های اجرایی، تدابیر لازم برای برگزاری مسابقات بین‌المللی وزنه برداری جام فجر را انجام داده ایم.

فرامرز کیانی زاده دراین جلسه اظهار کرد: با توجه به این که در اسفندماه با ترافیک مسابقات و همایش ها روبه رو هستیم و ممکن بود در رزرو هتل با مشکل مواجه شویم تاریخ اولیه مسابقات را تغییر دادیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به برگزاری این مسابقات به نام شهید الماسی، افزود: پس از این که میزبانی رقابت ها را بر عهده گرفتیم به سرعت ستاد مسابقات را تشکیل دادیم و شرح وظایف کمیته ها مشخص و در اختیار آن ها قرار داده شد.

کیانی زاده هزینه این مسابقات را بین هشت تا ده میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: با توجه به کمبود بودجه در استان سعی کردیم هزینه این رقابت ها را بین سایر ارگان ها و شرکتها وصنایع استان تقسیم کنیم.

وی به حضور تیم ملی در این مسابقات اشاره کرد و گفت: براساس اطلاعات فدراسیون تاکنون حضور ۱۰ کشور خارجی در این مسابقات قطعی شده و انتظار داریم چهار کشوردیگر نیزاعلام آمادگی کنند.

وی با اشاره به این که حدود ۳۰۰ وزنه بردار در طول پنج روز در اهواز به رقابت می پردازند افزود: با توجه به جنبه بین المللی بودن این مسابقات باید با مدیریت مقتدر و هماهنگی بین دستگاه های استان در جهت باشکوه برگزار کردن دومین دوره مسابقات تلاش کنیم.

دستگاهها در برگزاری مسابقات جام فجر به ما کمک کنند

رییس هیات وزنه برداری خوزستان نیز دراین نشست گفت: با توجه به سنگینی مسابقات بین‌المللی جام فجر و در میان بودن آبروی استان،انتظار می رود سایر ارگان های استان به هیات کمک کنند.

سید علیرضا قریشی با اشاره به این که تنها ۲۰ روز تا شروع مسابقات فرصت داریم اظهار کرد: موضوع اسکان ورزشکاران و تجهیز سالن مسابقات دو مشکل مهم ما در این مسابقات است که در فرصت باقی مانده بدنبال رفع آن هستیم.

رییس هیات وزنه برداری خوزستان افزود: با توجه به بین المللی بودن مسابقات باید از روز ۲۳ بهمن ماه اقدامات وهماهنگی های لازم را با فدراسیون جهانی انجام دهیم.

وی در ادامه به محل اسکان ورزشکاران خارجی اشاره کرد و گفت: با توجه به برگزاری مسابقات در سالن نفت برای سهولت در امر تردد و امنیت ورزشکاران بهتر است اسکان وزنه برداران خارجی در هتل ۹۰ اتاقی نفت باشد.

قریشی با اشاره به این که بخش اعظم کار بر دوش نفت می باشد افزود: یکی از مهمترین وظایف ما اسکان ورزشکاران بوده که باید به بهترین شکل انجام شود همچنین آماده سازی سالن مسابقات که یک هفته زمان می برد از دیگر کارهای مهم می باشد.

وی در پایان به اشاره به این که خوزستان پیشینه درخشانی در وزنه برداری کشور دارد،گفت: مسابقات بسیار سنگینی در پیش داریم اما امیدوارم با کمک سایر دستگاه ها کار را به خوبی جمع کنیم.

خبرنگار: پارسا شاکری
انتشار دهنده : کبری آقازری ۶۰۰۲

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار