استفاده از ظرفیت های گردشگری آبی در برنامه کاروان های راهیان نور قرار دارد

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۳:۰۳ ق٫ظ
استفاده از ظرفیت های گردشگری آبی در برنامه کاروان های راهیان نور قرار دارد [ad_1] خرمشهر – ایرنا – فرماندار ویژه خرمشهر گفت:استفاده بهینه از ظرفیت های گردشگری آبی در رودخانه های اروند و کارون در برنامه های کاروان های راهیان نور پیش بینی شده است. به گزارش ایرنا ولی الله حیاتی چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان خرمشهر در سالن اجتماعات فرمانداری از کاروان های راهیان نور را […]

[ad_1]


خرمشهر – ایرنا – فرماندار ویژه خرمشهر گفت:استفاده بهینه از ظرفیت های گردشگری آبی در رودخانه های اروند و کارون در برنامه های کاروان های راهیان نور پیش بینی شده است. به گزارش ایرنا ولی الله حیاتی چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان خرمشهر در سالن اجتماعات فرمانداری از کاروان های راهیان نور را فرصت مناسب توسعه اقتصادی خرمشهر عنوان کرد و گفت:باید با برنامه ریزی لازم، کاروان های راهیان نور از ظرفیت های گردشگری آبی، بازارهای صنایع دستی بازارهای خرمشهر استفاده کنند.
وی اضافه کرد:برای نوروز امسال نیز، برنامه های متنوعی برای میزبانی از کاروان های راهیان نور و گردشگران در این شهرستان پیش بینی شده است.

**** ارزش افزوده درآمد نفت و گاز اروندان به زودی به خرمشهر واریز می شودپ
فرماندار خرمشهر در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت:با پیگیری نماینده مردم خرمشهر، ۹ درصد ارزش افزوده درآمد شرکت نفت و گاز اروند به زودی به این شهر اختصاص داده می شود.
**** لغو مجوز حفاری در شهر تا پس از اتمام سفرهای نوروزی گردشگران
حیاتی در بخش دیگری از سخنانش با تجلیل از اقدامات عمرانی شهرداری خرمشهر، گفت: از زمان انتصاب شهردار جدید خدمات ارزنده ای اعم از عمرانی و خدمات انجام شده است.
حیاتی ادامه داد:به دلیل ورود کاروان های راهیان نور و مهمانان نوروزی هیچ گونه مجوز حفاری در شهر داده نمی شود و حفاری های ضروری نیز تنها با مجوز کمیسیون حفاری شهر انجام می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش از مردم برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد و گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن مظهر اتحاد ملی مردم ایران اسلامی است و مردم ایران اسلامی با حضور حماسی و پر خروش خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن جواب دندان شکنی به یاوه گویی بدخواهان می دهند.

**** مطالعات هفت پروژه سرمایه گذاری با اعتبار دو هزار میلیارد ریال در حال اجرا است
شهردار خرمشهر نیز در نشست شورای اداری شهرستان خرمشهر گفت:مطالعات هفت پروژه سرمایه گذاری بخش خصوصی با اعتبار دو هزار میلیارد ریال در حال انجام است.
عزیز ساعدی افزود:با تلاش و همکاری بین بخشی و همت مجموعه شهرداری، هشت طرح عمرانی با سرمایه گذاری ۲۴۷ میلیارد ریال در این شهر در دهه فجر به بهره برداری رسید.
وی اظهار داشت: شهرداری خرمشهر با وجود کمبود نقدینگی حقوق های کارگران و کارکنان را به روز پرداخت کرده و خدمات شهری و عمرانی از درآمد شهرداری هزینه شده است.
ساعدی ، عملیات نخاله برداری، سطح شهر را یادآور شد و گفت: با استفاده از پنج گروه ۷۰ درصد سطح شهر نخاله برداری شد.
وی نصب وسایل ورزش عمومی، نورپردازی میادین و خیابان های شهر، زیرسازی و آسفالت، لوله کشی فضای سبز، اجرای کفپوش معابر را از دیگر اقدامات شهرداری عنوان کرد و گفت: نصب بیش از ۳۰۰ تابلو راهنما و علایم ترافیکی و نام گذاری معابر از طرح هایی که از سال های گذشته متوقف مانده بود، اجرایی شد.
**** حضور ۲۵ هزار نفر از کاروان های راهیان نور در خرمشهر طی یکماه گذشته
فرمانده ناحیه بسیج خرمشهر نیز در نشست شورای اداری خرمشهر گفت: از ابتدای اسفند حضور کاروان های راهیان نور در خرمشهر افزایش می یابد و پیش بینی می شود تا پنج میلیون نفر تا فروردین سال ۹۶ مهمان داشته باشیم.
سرگرد علیرضا خردمند افزود: جمعیت کاروان های نور در این مدت دو برابر جمعیت کلان شهر اهواز خواهد بود و خدمت رسانی به این قشر، کار پر زحمت و طاقت فرسایی است و انتظار می رود دیگر دستگاه ها نیز برای خدمت رسانی به کاروان های راهیان نور کمک کنند.
به گزارش ایرنا نشست شورای اداری شهرستان خرمشهر با حضور روسای ی کلیه ادارات شهرستان خرمشهر روز چهارشنبه برگزار شد و مقرر شد راس ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه جمعه ۲۲ بهمن از میدان شهید مطهری تا مسجد جامع راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن برگزار شود.
۷۱۰۰/۶۱۲۵ خبرنگار:کمیله حجازی **انتشاردهنده: سیدبهادر حسینی
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال
http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار