کارشناس آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی اهواز هشدار داد:

استفاده از ظروف یکبار مصرف از جنس پی وی سی در مواد غذایی ممنوع

تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۸:۳۵ ق٫ظ
استفاده از ظروف یکبار مصرف از جنس پی وی سی در مواد غذایی ممنوع کارشناس آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی اهواز در گفت و گو با پایگاه خبری قلم ماندگار، هشدار داد: شهروندان در استفاده از ظروف یکبار مصرف دقت کنند.

کارشناس آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی اهواز در گفت و گو با پایگاه خبری قلم ماندگار، هشدار داد: شهروندان در  استفاده از ظروف یکبار مصرف دقت کنند.

موسی ظهیری نژاد ادامه داد: شهروندان عزیز در ایام نوروز و تعطیلات بیشتر به سمت خرید و استفاده از ظروف یکبارمصرف تمایل پیدا می کنند، لذا باتوجه به اهمیت حفظ سلامت آحاد افراد و بنابه وظیفه ذاتی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی توصیه می شود حتماً از ظروف یکبار مصرف دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت برای سرو، نگهداری و حمل و نقل مواد غذایی و آشامیدنی استفاده شود.

وی اظهار کرد: علائم مندرج در کف ظروف مجوز دار شامل شماره پروانه ساخت، جنس ظرف یا نوع پلیمر تشکیل دهنده ظرف بصورت مثلث و حروف اختصاری در پایین آن، علامت قاشق و چنگال یا مجاز درارتباط با ماده غذایی، نام شرکت یا نام تجاری آن است.

ظهیری نژاد در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از ظروف یکبار مصرف از جنس پی وی سی با حروف اختصاری PVC در کف ظرف در تماس با مواد غذایی اکیداً ممنوع است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار