استقبال از طرح ملی حفظ قرآن کریم در شوش

تاریخ انتشار: جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۵ ب٫ظ
استقبال از طرح ملی حفظ قرآن کریم در شوش [ad_1] شوش – ایرنا – رییس اداره اوقاف و امورخیریه شوش گفت: پنجمین دوره آزمون کتبی طرح ملی حفظ قرآن کریم با استقبال کم نظیر علاقه مندان و شرکت بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر در این شهرستان برگزار شد. محمدحسن پورنعمت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:آزمون شفاهی مرحله […]

[ad_1]


شوش – ایرنا – رییس اداره اوقاف و امورخیریه شوش گفت: پنجمین دوره آزمون کتبی طرح ملی حفظ قرآن کریم با استقبال کم نظیر علاقه مندان و شرکت بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر در این شهرستان برگزار شد. محمدحسن پورنعمت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:آزمون شفاهی مرحله پنجم طرح تربیت حافظان قرآن کریم در شهرستان شوش از ۱۶ تا ۲۵ بهمن ماه و آزمون کتبی این طرح نیز پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه برگزار شد.
وی تصریح کرد: طرح تربیت حافظان قرآن شهرستان شوش در بیش از۳۰ نقطه شهر و روستای شهرستان برگزار می شود.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شوش خاطرنشان کرد: این دوره از مسابقات قرآنی در ۱۱ رشته حفظ قرآن ، حفظ موضوعی قرآن در سه رشته حفظ ۱۲۰ موضوعی، ۱۵۰ موضوعی و ۳۰۰ موضوعی برگزار شد.
وی گفت:این طرح با استقبال اقشار مختلف مردم پیر و جوان ، دختر و پسر، دانش آموز، دانشجو ، طلبه ، بانوان خانه دار و شاغل مواجه شد.
پورنعمت افزود: بیش از۷۵ درصد شرکت کنندگان را بانوان تشکیل دادند.
وی با بیان اینکه از بین شرکت کنندگان افرادی که ۷۰ درصد نمره را کسب کنند موفق به دریافت گواهینامه معتبر این دوره می شوند، گفت: همچنین به قید قرعه به تعدادی از شرکت کنندگان جوایزنفیسی اهدا می شود.
پورنعمت گفت:طرح سراسری تربیت حافظان قرآن کریم از سال ۹۱ در لبیک به فرمان قرآنی مقام معظم رهبری با هدف تربیت یک میلیون حافظ قرآن در یک دوره چهار ساله توسط سازمان اوقاف و امور خیریه آغاز شد که سهمیه شهرستان شوش در این طرح ۶هزار نفراست.
وی گفت: طرح حفظ قرآن کریم رایگان بوده و علاقه مندان می توانند از فروردین ماه سال آینده برای ثبت نام به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یا به آستان مقدس حضرت دانیال نبی (ع) وحرم دعبل خزاعی مراجعه کنند.
۷۲۸۰/۶۰۶۸
خبرنگار:مجتبی پناهی **انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

برچسب‌ها: , ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار