استمرار خدمات شرکت ملی حفاری ایران تا زمان عادی شدن شرایط جوی خوزستان

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۱ ق٫ظ
استمرار خدمات شرکت ملی حفاری ایران تا زمان عادی شدن شرایط جوی خوزستان  مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت همراه و همگام با مردم مناطق در معرض سیلاب تا زمان عادی شدن شرایط جوی در استان خوزستان پیشقدم و تمام تجهیزات و امکانات خود را برای پیشگیری از تبعات آن و خدمات رسانی به کار گرفته است. 

قلم ماندگار:

 مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت همراه و همگام با مردم مناطق در معرض سیلاب تا زمان عادی شدن شرایط جوی در استان خوزستان پیشقدم و تمام تجهیزات و امکانات خود را برای پیشگیری از تبعات آن و خدمات رسانی به کار گرفته است.
به گزارش قلم ماندگار به نقل از  روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس سید عبدالله موسوی در نشست خبری در اهواز افزود: مهندس  زنگنه وزیر نفت و دکتر کرباسیان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در دیدار های اخیر و تماس های فیمابین  روی دو محور همیاری و همکاری مستمر با ساکنان مناطق در معرض سیلاب در اجرای مسئولیت های اجتماعی و حفظ و صیانت از تولید و تاسیسات نفتی در این مناطق تاکید دارند.
وی با بیان اینکه شرکت ملی حفاری به عنوان عضو اصلی ستاد بحران استان خوزستان، خدمات خود را در چارچوب مصوبات این ستاد ارائه می دهد به حضور فعال شرکت در جلوگیری از پیامدهای ناشی از بارندگی های شدید  اواسط زمستان گذشته در مناطق دشت آزادگان اشاره و اظهار کرد:  ملی حفاری تاکنون در تمام نشست ها و اجرای تصمیمات ستاد بحران استان تا کنون مشارکت داشته است.
موسوی در تشریح اقدامات به عمل آمده از سوی این شرکت توضیح داد: براساس مصوبات ستاد بحران استان مسئولیت چهار منطقه شامل کوت عبدالله و روستاهای شهرستان کارون از جمله ( بهر، فارسیات، شیرین شهر، جنگیه، عمیشیه و موران، ابودبس، وعیلیه، ابومشیلش، اسلام آباد چمیان)، حوزه فعالیت شهرداری منطقه – ۴ اهواز (از منطقه گلستان، پل فولاد تا شهرک اکباتان)، الهایی و روستاهای اطراف، منطقه دغاغله، سیدخلف و منطقه بامدژ شامل روستاهای (سید سلمان، سید نبی،سید معان، البونیس، حریه یک ،دو و سه ، و گبیر یک، دو و سه)،روستای نبی اکرم و الباجی به این شرکت محول گردیده است.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: در این راستا احداث، استحکام بخشی و تقویت افزون بر یکصد کیلومتر از سیل بندهای  کرانه غرب و شرق رودخانه های کارون و دز در مناطق پیش گفته بر عهده این شرکت است و در این زمینه بیش از یک صد دستگاه کمپرسی، بیل مکانیکی، لودر، آمبولانس ، خودروهای کمر شکن، سنگین و فوق سنگین و خودروهای سبک کمک دار به طور شبانه روزی به کارگیری شده است.
وی ادامه داد: همچنین بالغ بر ۳۰۰ نفر از نیروهای پشتیبانی و عملیاتی شرکت از مدیریت های خدمات، اچ اس یی، پدافند غیرعامل، مدیریت بحران و فوریت های پزشکی، فنی و مهندسی و بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج شرکت و پیمانکاران طرف قرار داد در این ارتباط انجام وظیفه می کنند.
موسوی همچنین به کاربست دو دستگاه پمپ تراک (پمپ های فشار قوی) و چهار دستگاه پمپ های لجن کش برای جمع آوری آب های سطحی و زائد اشاره و اظهار کرد: یک دستگاه از پمپ تراک ها در منطقه گلستان اهواز (بیمارستان گلستان) و یک دستگاه در کوت عبدالله (بیمارستان سینا) مستقر و به طور میانگین هر ساعت یک هزار و ۵۰۰ بشکه آب های وارد شده به شبکه شهری را به رودخانه تخلیه می کنند و تاکنون بیش از  ۷۰ هزار بشکه آب را به رودخانه برگشت داده اند و همچنین دو دستگاه پمپ تراک دیگر جهت اعزام به مناطق دیگر آماده بکار می باشند.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ساخت و تقویت سیل بند در روستای گبیر ۲ به طول ۶۰۰ متر، کمک به روستاییان جهت تخلیه منازل منطقه سید خلف، تقویت سیل بند روستای بهر، زرگان و حومه کارخانه شیر پاستوریزه و همکاری در بازکردن مسیر آب در حوالی روستای دغاغله با به کارگیری یک گروهان نیروهای بسیجی را از فعالیت های پایگاه مقاومت بسیج شرکت در این خصوص عنوان کرد.
وی افزود: با توجه به استمرار افزایش سطح آب رودخانه های کارون و دز و گزارش بارندگی های روزهای آتی، علاوه بر شش دستگاه آمبولانس مستقر در این مناطق در چند روز گذشته، در زمان حاضر نیز تیم های پزشکی و آمبولانس های تحت پوشش شرکت در استان خوزستان و کارکنان مدیریت خدمات در بخش ترابری برای جابجایی احتمالی ساکنان مناطق مسکونی براساس اعلام ستاد بحران  استان خوزستان در حال آماده باش می باشند.
موسوی با اشاره به اینکه بر عملکرد و فعالیت های شرکت در این ارتباط نظارت مستقیم و به طور دائم از مناطقی که نیروها و تجهیزات تمرکز دارند، بازدید و در جلسات  ستاد بحران استان  حضور  دارد، خاطر نشان کرد: در صورت اعلام نیاز ستاد بحران استان این شرکت آمادگی دارد تا نسبت به تخصیص تجهیزات و امکانات بیشتر در این راستا  اقدام نماید.
انتهای پیام/
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار