استیضاح شهردار اهواز مطرح نبوده/ جوانگرایی در شهرداری چشم‌گیر است

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ | ۱۸:۲۰ ب٫ظ
استیضاح شهردار اهواز مطرح نبوده/ جوانگرایی در شهرداری چشم‌گیر است عضو شورای شهر اهواز با تاکید بر اینکه اخیرا استیضاح شهردار مطرح نبود بلکه طرح سوال بوده، گفت: در ماه‌های آینده چند پروژه مهم شهری به بهره‌برداری می‌رسد.

قلم ماندگار/ خوزستان:

 به گزارش قلم ماندگار، محمدرضا ایزدی عضو شورای شهر اهواز در نشست کارشناسی “هم گفت” در پاسخ به سوالی در خصوص انتصابات شهرداری، گفت: اعضای شورا طبق قانون هیچ حقی در عزل و نصب شهرداری ندارند و فقط از بعد نظارتی شورا می توانند اثرگذار باشند؛ قطعاً انتخاب شهردار می‌تواند خط و مش و سیاستی را تعیین کند که اگر این انتخاب از سوی شورا درست باشد به طور حتم این سلامت به زیر مجموعه‌ سرایت خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه اخیرا طرح استیضاح شهردار مطرح نبود بلکه طرح سوال از شهردار در شورا بود، گفت: در دستور کار شورا، پاسخ به سوالات اعضای شورا بود که طبق قانون شهردار یا باید در صحن شورا حاضر می‌شد و به سوالات اعضا پاسخ می‌داد یا به صورت مکتوب پاسخ‌ خود را ارائه می‌کرد که پاسخ خود را ارائه داد.

وی با اشاره به مشکلاتی که شهرداری اهواز با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، بیان کرد: برای جمعیت جمعیت یک میلیون و ۲۵۰ هزاری اهواز باید یک هزارو ۲۵۰ اتوبوس داشته باشیم اما اکنون یکصدو ۷۰ اتوبوس برای این جمعیت داریم که نصف آن‌ها کولر ندارد، برای خرید هر اتوبوس مبلغ ۲ میلیارد تومان نیاز است که ۸۲٫۵ درصد را باید دولت پرداخت کند که پرداخت نمی‌کند.

ایزدی افزود: سالانه باید حدود ۷۰۰ میلیارد تومان حق آلایندگی بگیریم، بیشترین مبلغی که شهرداری پیش از این شورا گرفته ۲۹ میلیارد تومان است اکنون این مبلغ  به ۱۱۰ تا ۱۱۵ میلیارد تومان رسیده که با ۷۰۰ میلیارد تومان خیلی فاصله دارد.

عضو شورای شهر اهوار با اشاره به جوانگرایی صورت گرفته در شهرداری، گفت: یکی از کارهای خوبی که صورت گرفت اعتماد به جوانان بود که عمدتاً جوانان دلسوز و سالمی بودند که این مسئله در طول تاریخ شهرداری بی سابقه بود همچنین در شهرداری از یک سری فسادها جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه در هیچ دوره‌ای از شوراها بحث محرومیت زدایی با این جدیت توسط اعضا دنبال نشد، افزود: منطقه مهدیس پس از ۲۷ سال که مردم آسفالتی در این منطقه ندیده بودند در این شورا آسفالت آن انجام شد..

این عضو شورای شهر با بیان اینکه کارهای بزرگی در شهرداری صورت گرفته، گفت: اکنون  ال ۵۰۰ پروژه تقاطع غیر هم سطح شهید کجباف حدود ۸۱ درصد پیشرفت دارد که تا بهمن‌ماه افتتاح می‌شود، پل زیرگذر زردشت با ۹۸ پیشرفت فیزیکی در حال آسفالت است، تقاطع غیر همسطح میدان دانشگاه توسط قرارگاه خاتم در مدت زمان کوتاهی که آغاز شده ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: در حال حاضر فاز اول رینگ کمربندی پل ششم تا پل فولاد ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در حال پیگیری برای ایجاد روشنایی و نصب پایه‌های برق از طریق سازمان آب و برق هستیم با بهره برداری از این پروژه بار ترافیکی زیادی از شهر کم می‌شود.

ایزدی گفت: همچنین پروژه پل ولایت تا بلوار فرودگاه با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است؛ مسیر ۴۴ متری کیانشهر تابلوار قدس با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است و فقط جدول کاری و آسفالت آن مانده تا تکمیل شود، پروژه جاده ساحلی حد فاصل پارک ربیع تا پل ششم فولاد ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی، پروژه جاده ساحلی از کوی ملت تا پل سوم که پروژه نفت جلوی پیشرفت آن را گرفته است، فرهنگسرای فرهنگیان صدرصد تمام شد و فقط باید تجهیز شود.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
شهردار اهواز
قلم ماندگار
تابناك وب
قلم ماندگار
محل كد آمار