اشکانی: قربانی ناداوری شدیم/نگران تصمیم شورای فنی نیستم

تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۰:۰۳ ق٫ظ
اشکانی: قربانی ناداوری شدیم/نگران تصمیم شورای فنی نیستم [ad_1] آبادان – ایرنا – سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسلان ایران با تاکید بر اینکه در دیدار مقابل روسیه در جام جهانی قربانی ناداوری شدیم، گفت: با وجود میزبانی به راحتی حق ما را خوردند و انگار میهمان روسیه بودیم. به گزارش ایرنا علی اشکانی روز پنجشنبه پس از شکست مقابل روسیه درباره شکست […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسلان ایران با تاکید بر اینکه در دیدار مقابل روسیه در جام جهانی قربانی ناداوری شدیم، گفت: با وجود میزبانی به راحتی حق ما را خوردند و انگار میهمان روسیه بودیم. به گزارش ایرنا علی اشکانی روز پنجشنبه پس از شکست مقابل روسیه درباره شکست ایران مقابل روسیه افزود: از داوران باید علت این باخت را بپرسید و متاسفانه نفراتی مانند سامان عبد ولی، علی ارسلان و حتی بهنام مهدی زاده با ناداوری، در عین شایستگی شکست خوردند.
وی اظهار داشت: در کشتی پایانی با وجود اینکه حریف روس (سرگئی سیمینوف دارنده مدال برنز المپیک ریو) دو دقیقه سرش روی شانه مهدی زاده بود و هیچ کاری نمی کرد، داوران اخطار کم کاری به او ندادند، در حالیکه براساس قانون اگر فقط ۳۰ ثانیه کشتی گیری این کار را انجام دهند، داوران به او اخطار می دهند.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با بیان اینکه از عملکرد شاگردانش در دیدار مقابل روسیه راضی است، گفت: نشان دادیم چشمه کشتی فرنگی همچنان جوشان است و فاصله زیادی با بهترین تیم دنیا یعنی روسیه نداریم و باید به این جوانان باز هم میدان بدهیم و مطمئن باشید بهترین تیم را در المپیک ۲۰۲۰ خواهیم داشت.
وی افزود: این مسابقات باعث شد ترکیب تیم ملی را پیدا کنیم و معتقدم جام جهانی سال ۲۰۱۷، آبادان تولد کشتی فرنگی ایران بود و این باخت هر چند تلخ بود اما آن را به فال نیک می گیرم تا در میدان های مهمتر به پیروزی برسیم.
اشکانی در پاسخ به این سووال که از عملکرد کدام یکی از فرنگی کاران رضایت دارد و یا ناراضی است گفت: همه کشتی گیران ما با تمام توان جنگیدند و اگر ناداوری نمی شد، باید روسیه را ۵ بر ۳ شکست می دادیم و نفرات جوان ما مانند علی ارسلام و سید مصطفی صالحی زاده، یوسف قادریان، سامان عبدولی و سایر نمایندگان بسیار خوب جنگیدند و از عملکرد آنان رضایت دارم.
وی افزود: افراد دست اندرکار باید تلاش کنند تا در داوری اتحادیه جهانی کشتی صاحب جایگاه بهتری شویم تا اینگونه حق ما در خانه خورده نشود.
اشکانی در پایان و در پاسخ به سووالی که آیا با این شکست و نرسیدن ایران به فینال نگران تصمیم شورای فنی تیم های ملی نیست، خاطر نشان کرد: به هیچوجه نگرانی ندارم زیرا تیم ما بسیار خوب ظاهر شد. اعضای شورای فنی خود از بزرگان کشتی هستند و می دانند کشتی گیران ما در مقابل چه نفراتی قرار گرفتند.
سی وپنجمین دوره جام جهانی کشتی فرنگی درسال ۲۰۱۷ صبح امروز (پنجشنبه) در محل سالن کوثر شهر آبادان آغاز و عصر فردا(جمعه) با شناخت تیم های برتر به پایان می رسد.
ایران در گروه یک با روسیه، قزاقستان و آلمان همگروه است و در گروه دوم این رقابت ها نیز ترکیه، بلاروس، اوکراین و جمهوری آذربایجان قرار دارند.
تیم ملی کشتی فرنگی ایران لحظاتی پیش در دیداری حساس مقابل روسیه با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب شد تا امیدهای این تیم برای حضور در فینال کم رنگ شود.
ملی پوشان ایران صبح امروز نیز با نتیجه ۸ بر صفر آلمان را شکست داده بودند و صبح فردا نیز در سومین دیدار مقابل قزاقستان صف آرایی می کنند.
در گروه دوم این مسابقات نیز تاکنون جمهوری آذربایجان با کسب دو پیروزی مقابل بلاروس و ترکیه در صدر این گروه قرار دارد.
۷۱۰۴/۳۰۱۵/۶۱۲۵خبرنگاران:عدنان جواهری و مسعود گادار **انتشار:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار