اطلاعیه نیروی‌انتظامی خوزستان در ماه مبارک رمضان

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۸ ق٫ظ
اطلاعیه نیروی‌انتظامی خوزستان در ماه مبارک رمضان فرماندهی نیروی‌انتظامی خوزستان، با صدور اطلاعیه ای بر لزوم رعایت شئون اسلامی در ماه مبارک رمضان تاکید کرد.

قلم ماندگار:

فرماندهی انتظامی خوزستان در آستانه ماه مبارک رمضان در اطلاعیه‌ای ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، بر لزوم رعایت شئون اسلامی و پرهیز از کشف حجاب و مبادرت به بدپوششی و اختلاط غیرشرعی زن و مرد در کلیه واحدهای صنفی تاکید کرد.

به منظور رعایت حرمت ماه مبارک رمضان و روزه‌داران از هرگونه تظاهر به روزه‌خواری خصوصاً در ملاءعام، بدپوششی و کشف حجاب در واحدهای صنفی و اماکن عمومی، تفرجگاه‌ها، مجتمع‌های تجاری، پاساژها، معابر عمومی و اماکن دیگر خودداری شود.

به منظور ارائه خدمات به مسافرین و افرادی که دارای عذرشرعی هستند متصدیان مراکز پذیرایی بین راهی، پایانه‌ها، فرودگاه‌ها، راه‌آهن، بیمارستان‌ها می‌توانند با اخذ مجوز از مراجع ذی‌ربط با رعایت و حفظ شئون اسلامی ضمن استتار مکان، به گونه‌ای که در ملاء‌عام تظاهر به روزه‌خواری نشود، فعالیت کنند.

همچنین از سرو غذای سرد در معابر عمومی و جلوی واحدهای صنفی خودداری شود. سایر مراکز پذیرایی از اذان صبح تا اذان مغرب اجازه فعالیت ندارند و در صورت مشاهده برابر ضوابط و مقررات با متخلفین برخورد می‌شود.

از همه هموطنان خصوصاٌ رانندگان انتظار می‌رود از تظاهر به روزه‌خواری، استعمال دخانیات در داخل خودرو و همچنین ایجاد آلودگی صوتی پرهیز کنند.

بدیهی است مسئولیت عدم رعایت این موارد متوجه مسئولین و متولیان اماکن است. رعایت شئون اسلامی، (پرهیز از کشف حجاب، مبادرت به بدپوششی، اختلاط غیرشرعی زن و مرد و…) در کلیه واحدهای صنفی تاکید می شود.

از همه شهروندان تقاضا می شود در صورت مشاهده هرگونه جرائم و تخلف، مراتب را از طریق پلیس ۱۱۰ و یا نزدیکترین مرکز نیروی انتظامی به مأموران انتظامی اطلاع تا اقدام لازم انجام شود.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار