مدیرکل صدا و سیمای خوزستان:

اعلام برنامه های صدا و سیمای خوزستان در ایام محرم ۹۷

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۰ ب٫ظ
اعلام برنامه های صدا و سیمای خوزستان در ایام محرم ۹۷ مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان برنامه های شبکه استانی در ایام محرم ۹۷ را اعلام کرد.

قلم ماندگار:

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان برنامه های شبکه استانی در ایام محرم ۹۷ را اعلام کرد.

مسلم رحیمی در گفت و گو با پایگاه خبری قلم ماندگار اظهار کرد: ویژه برنامه «شور حسینی» باحضور مداحان ؛ کارشناسان و هیأت های عزاداری در ۱۵ قسمت ۶۰دقیقه ای از شب اول محرم برای مخاطبان شبکه استانی خوزستان پخش می شود.

وی افزود: همچنین ویژه برنامه «مدرسه الطف» به زبان عربی با حضور کارشناسان،  مداحان عربی و گزارش از تکایا و مساجد استان نیز از شبکه خوزستان پخش خواهد شد.

رحیمی گفت: این برنامه هم در ۶۰ قسمت ۱۰ دقیقه‌ای به مبانی عاشورا می پردازد.

این مقام مسوول همچنین از ضبط و پخش سخنرانی مذهبی حجت الاسلام آقا تهرانی به مدت ۵شب  و ضبط سخنرانی دهه اول محرم به تعداد ۲۰برنامه از واعظان فارسی و عربی خبر داد و افزود: پخش زنده برافراشته شدن پرچم اباعبدالله و آغاز عزاداری سرور و سالار شهیدان از شوشتر،  پخش زنده مراسم شیرخوارگان حسینی از مصلی اهواز، شادگان و علی بن مهزیار و پخش زنده مراسم عزاداری «احلی من العسل» یکشنبه ۶محرم از علی بن مهزیار نیز از دیگر برنامه های شبکه استانی خوزستان در ایام محرم است.

رحیمی در ادامه از پخش زنده عزاداری مردم شوش،  بهبهان، دزفول و ضبط و پخش مراسم رهروان زینب نیز خبر داد و گفت: پخش زنده عزاداری های شهرستان های استان ( شوشتر . اندیمشک . حمیدیه . دزفول . ماهشهر . شهرک طالقانی . شادگان . ایذه . کارون . اهواز محله حصرآباد . عین دو . بهبهان . سوسنگرد . مسجد سلیمان ) نیز از دیگر برنامه های سیمای خوزستان در ایام محرم است.

وی با بیان اینکه تغییر رویکرد تمامی برنامه های روتین مرکزخوزستان  و ویژه برنامه های خانواده فارسی و عربی، کودک و…، اختصاص برنامه های نور الولایه ؛ تبیان ؛ ره توشه ؛ رایحه به موضوع محرم و پخش زنده کاروان عزاداری اباعبدالله در روز های تاسوعا و عاشورا از دیگر برنامه هاست، تصریح کرد: پخش زنده نماز ظهر عاشورا، تولید و پخش کلیپ های کوتاه ویژه محرم و پخش تصاویر از محرم در جبهه ها نیز از دیگر برنامه های سیما مرکز خوزستان است.

رحیمی همچنین گفت: برنامه تکیه های عاشقی هرروز ازساعت۱۸تا۱۹بامعرفی عزاداری های استان و عبرت های عاشورایی ، صوت الحسین هرشب ازساعت۲۲تا۲۴، پخش مراسم شیرخاوران حسینی روزجمعه ساعت۸صبح و پخش عزاداری های استان که توسط مردم ارسال می شود و در نهایت پخش مقتل خوانی کریمی از دیگر برنامه های تولیدی صدای مرکز خوزستان است که در ایام محرم برای شهروندان و مخاطبان صدای مرکز خوزستان تهیه و پخش می شود.

مدیرکل صدا و سیمای خوزستان همچنین گفت: به منطور ترویج و اشاعه فرهنگ و شعائر حسینی در بخش خبر و فضای مجازی صدا و سیمای خوزستان نیز گزارش های خبری و  برنامه مختلفی در دست تهیه و تولید است که در ایام محرم برای مخاطبان شبکه استانی پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار