در راستاي ارتقاء سطح ايمني تاسيسات مارون انجام شد

افتتاح ایستگاه آتش نشانی کوپال

تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۷ ق٫ظ
افتتاح ایستگاه آتش نشانی کوپال به مناسبت هفته دولت، ایستگاه ایمنی و آتش­ نشانی مجتمع صنعتی کوپال در حوزه­ ی عملیاتی شرکت بهره­ برداری نفت و گاز مارون افتتاح شد.

قلم ماندگار:

شرکت بهره ­برداری نفت و گاز مارون، مدیر عامل این شرکت ضمن تبریک  دهه ولایت و گرامیداشت هفته دولت، از تلاش همه­ ی دست­ اندرکاران احداث و تجهیز ایستگاه تشکر کرد و گفت: فاصله ­ی نزدیک­ترین ایستگاه آتش­ نشانی شرکت به مجتمع صنعتی کوپال، بیش از ۴۰ کیلومتر است و همین امر عزم ما را برای پیش­ بینی و اجرای این پروژه جدی­ تر کرد.

مهندس جهانگیر پورهنگ با اشاره به گستره ­ی شرکت و مجاورت مناطق شهری، روستایی و جاده­ های مواصلاتی افزود: دیگر ایستگاه­ های آتش­ نشانی و خدمات ایمنی شرکت همواره در شرایط آتش ­سوزی به امداد­رسانی و اطفاء حریق پرداخته و این ایستگاه نیز در صورت وقوع حادثه یا آتش ­سوزی در مناطق مسکونی و جاده ­های مجاور، وارد عمل خواهد شد که این بخشی از مسئولیت اجتماعی ما در قبال مردم شریف منطقه به حساب می­ آید.

وی به تشریح اقدامات اجرایی این پروژه پرداخت و گفت: محوطه ­سازی، احداث حصار استاندارد، ساخت ۳ دهنه پارکینگ خودروهای سبک، احداث ساختمان اداری، طراحی و ساخت سوله خودروهای اطفاء حریق، ساخت سایبان نگهداری کف ضدحریق، اجرای حوضچه­ های آب­گیری و شست و شو، ساخت منبع هوایی آب شرب ۲۰ مترمکعبی و مخزن گازوئیل ۵ مترمکعبی و اجرای کلیه نیازمندی­های برقی را می­توان از اهم مراحل احداث این ایستگاه برشمرد.

 مهندس پورهنگ طراحی و احداث دیوار حائل بتنی باحجم بتن ریزی ۲۲۰ مترمکعب به صورت پلکانی در اطراف محوطه اجرایی با لحاظ نمودن شرایط خاص ژئوتکنیک منطقه کوپال و خاک ریزشی و رانشی محوطه پروژه را از ویژگی­های خاص انجام این پروژه دانست و یادآور شد: این ایستگاه در زمینی به مساحت ۱۶۰۰ مترمربع و با صرف هزینه­ ای بالغ بر۸٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال  احداث شد.

مدیر عامل شرکت بهره ­برداری نفت و گاز مارون در پایان مجتمع صنعتی شماره ۵ این شرکت را با توجه به گستردگی و وجود تاسیسات خاص خامی، محل احداث ایستگاه ایمنی و آتش نشانی بعدی معرفی کرد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار