«فولاد آرِنا» افتتاح شد

افتتاح ورزشگاه فولاد خوزستان با حضور معاون اول رئیس جمهور+ گزارش تصویری

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۵ ب٫ظ
افتتاح ورزشگاه فولاد خوزستان با حضور معاون اول رئیس جمهور+ گزارش تصویری در دومین روز سفر اسحاق جهانگیری به استان خوزستان، ورزشگاه ۲۷ هزار نفری باشگاه فولاد خوزستان موسوم به «فولاد آره‌نا» افتتاح و آماده بهره برداری و میزبانی از دیدارهای خانگی تیم فولاد خوزستان شد.+ گزارش تصویری

قلم ماندگار:

پیش از ظهر امروز استادیوم «فولاد آرِنا» طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی، به‌صورت رسمی افتتاح شد.

در آئین افتتاحیه این استادیوم، معاون اول رئیس جمهور، وزیر ورزش و جوانان، وزیر صَمت، استاندار خوزستان، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان، مدیرعامل شرکت فولادخوزستان و مدیرعامل باشگاه فولاد حضور داشتند که با برگزاری دیداری نمادین بین تیم‌های فوتبال رده جوانان و امید فولاد خوزستان از این استادیوم مدرن رونمایی شد.

گفتنی است ورزشگاه فولاد آرنا طبق گفته‌ها پیشرفته‌ترین ورزشگاه ایران است که از سال ۸۷ کار احداث آن در مساحت ۲۲ هکتار آغاز شد و بالغ بر ۱۵۰ میلیار تومان برای قسمت اصلی این استادیوم بودجه صرف شده است.

این ورزشگاه دارای امکاناتی چون سه زمین چمن طبیعی در اطراف زمین اصلی، استخر سرپوشیده، سالن تمرین سرپوشیده، سالن اجتماعات، سرویس‌ بهداشتی، جکوزی، سونای خشک و بخار، سالن بهداری، بخش رادیولوژی، جایگاه ویژه یا VIP، رستوران و جایگاه ویژه خبرنگاران است.

از ویژگی‌های ورزشگاه اختصاصی فولاد می توان به مسقف بودن ورزشگاه و بهره‌مندی از چمن خارجی اشاره کرد. تکنولوژی ساخت این ورزشگاه از کشور آلمان گرفته شده و ۲۷ هزار صندلی در دل خود جا می‌دهد.

این استادیوم که در بالاترین سطح استانداردهای تائید شده فیفا طراحی و اجراشده است می تواند به راحتی بازیهای بین المللی را میزبانی کند زیرا تنها ورزشگاهی است که دو هزار و ۵۰۰ لوکس نور را برای مسابقات فوتبال تامین می کند. زمین چمن آن زیرسازی بسیار مناسب داشته و گرمایش از کف، نور مصنوعی مناسب و آبیاری تحت کنترل اتوماتیک دارد.

فاصله نزدیک سکوها به زمین چمن با توجه به نبود پیست تارتان از ویژگی‌های بارز ورزشگاه اختصاصی فولاد است. علاوه بر این، نورافکن‌های ورزشگاه هم دور تا دور سقف ورزشگاه قرار گرفته‌اند و زیبایی خاصی به آن می‌دهند.

این استادیوم علاوه بر دارا بودن دو سالن رختکن فوق مدرن بزرگ که دارای سونای خشک و تر و جکوزی و دوش به تعداد بازیکنان و دو سالن رختکنی و آموزشی دو سالن رختکن دیگر برای تیمهای سوم و چهارم است.

ورزشگاه فولاد یک گام به سمت حرفه ای شدن و الگویی برای سایر تیم‌ها و ورزشگاه هاست. با بهره برداری از اولین استادیوم اختصاصی یک باشگاه ورزشی شاهد تغییرات بزرگی در فوتبال کشور خواهیم بود.

همچنین سعید فتاحی مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ در جمع خبرنگاران اعلام کرد که این ورزشگاه با بازی تیم‌های فولاد و پرسپولیس در هفته هفدهم لیگ برتر برای تماشاگران رونمایی می‌شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار