افزایش دو برابری مصرف بنزین هواپیماهای مسافری همزمان با تعطیلات نوروزی در خوزستان

تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۹ ب٫ظ
افزایش دو برابری مصرف بنزین هواپیماهای مسافری همزمان با تعطیلات نوروزی در خوزستان [ad_1] اهواز – ایرنا – مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه خوزستان(اهواز) پیش بینی کرد در ایام تعطیلات نوروزی مصرف روزانه بنزین هواپیماهای مسافری در استان خوزستان دو برابر افزایش داشته باشد. عبدالصاحب شمخانی شنبه در بازدید از تاسیسات نفتی نظامیه در پنج کیلومتری شمال اهواز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه خوزستان(اهواز) پیش بینی کرد در ایام تعطیلات نوروزی مصرف روزانه بنزین هواپیماهای مسافری در استان خوزستان دو برابر افزایش داشته باشد. عبدالصاحب شمخانی شنبه در بازدید از تاسیسات نفتی نظامیه در پنج کیلومتری شمال اهواز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه بخش مهمی از حجم سفرهای نوروزی با هواپیما انجام می شود مصرف بنزین هواپیماهای مسافری در فرودگاههای اهواز ، ماهشهر و دزفول با دو برابر و مصرف بنزین خودروها ۱۰درصد افزایش می یابد.
وی گفت: همه تمهیدات لازم برای تامین شبانه روزی بنزین هواپیماهای مسافری و عرضه فراورده های سوختی در ۱۸۸جایگاه در محدوده عملیاتی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه خوزستان(اهواز) از طریق انبار نفتی نظامیه انجام شده است.
شمخانی با بیان اینکه انبار نفتی نظامیه اهواز با ظرفیت ۶۵۰میلیون لیتر ذخیره ای مطمئن برای تامین سوخت کاروان های راهیان نور و مسافران نوروزی است از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه مشکلی در فرایند سوخت رسانی ، مراتب را با شماره تلفن ۰۹۶۲۷ و ۰۶۱۳۴۴۴۵۱۶۱در میان بگذارند.
مدیرشرکت پخش فراورده های نفتی منطقه خوزستان(اهواز) با اشاره به شروع طرح نوروزی بازدید و نظارت بر جایگاههای عرضه فراورده های سوختی که از ۲۵اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶ ادامه دارد افزود: در طرح نوروزی ۵ گروه شامل بازرگانی ، روابط عمومی ، عملیات ، فنی و کنترل کیفیت بر فرایند عرضه سوخت رسانی نظارت می کنند.
شمخانی با بیان اینکه هیچ گونه مشکلی در تامین گازوئیل و بنزین یورو ۴ در سطح کلانشهر اهواز وجود ندارد افزود: روزانه بین ۱ تا ۱٫۲ میلیون لیتر با ۱۵۰دستگاه تانکر از طریق پالایشگاه شازند اراک به اهواز انتقال می یابد.
وی گفت: روزانه ۱۲میلیون لیتر فراورده های سوختی از انبار نفتی نظامیه از طریق یک هزار دستگاه نفتکش به مناطق شمالی ، جنوبی ، مرکزی و شرق و استان های همجوار انتقال می باید.
۹۵درصد فراورده های سوختی انبار نفتی نظامیه از طریق دو خط از پالایشگاه نفت آبادان انتقال و سپس با خط لوله به مناطق شمالی و مرکزی کشور پمپاژ می شود.
تاسیسات نفتی نظامیه اهواز در طول جنگ تحمیلی بارها با هدف قطع خطوط پشتیبانی رزمندگان اسلام ، مورد حمله هواپیماهای جنگی رژیم بعثی عراق قرار گرفت ولی با تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ، هیچگاه از مدار عملیات خارج نشد.
۶۰۶۵/۶۰۶۴
خبرنگار:محمدرضا بنوره** انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار