افزایش سرانه فضاهای فرهنگی و هنری خوزستان در سال ۹۶

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۵ ب٫ظ
افزایش سرانه فضاهای فرهنگی و هنری خوزستان در سال ۹۶ [ad_1] شوش – ایرنا – مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی خوزستان گفت:با تکمیل ۱۰ طرح فرهنگی در شهرهای مختلف خوزستان سرانه فضاهای فرهنگی و هنری در این استان در سال جدید افزایش می یابد. به گزارش ایرنا محمد جوروند عصر چهارشنبه در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان شوش در تالار نیایش افزود: شهرستان […]

[ad_1]


شوش – ایرنا – مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی خوزستان گفت:با تکمیل ۱۰ طرح فرهنگی در شهرهای مختلف خوزستان سرانه فضاهای فرهنگی و هنری در این استان در سال جدید افزایش می یابد. به گزارش ایرنا محمد جوروند عصر چهارشنبه در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان شوش در تالار نیایش افزود: شهرستان شوش باتوجه به جایگاه خاصی که در استان و کشور دارد و وجود پتانسیل بسیاربالا در زمینه گردشگری و مذهبی نیازمند توجه جدی در مقوله فرهنگ و هنر است.
وی با بیان اینکه مهمترین فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید از سوی مردم مدیریت شود گفت:این اداره تنها باید مسئولیت هدایت و نظارت را بر عهده داشته باشد و متولیان اصلی حوزه فرهنگ و هنر باید مردم باشند.
جوروند گفت:اگر این امر محقق شود شعار سال نیز محقق می شود و جشنواره ها، همایش ها ،فعالیت های فرهنگی وهنری از سوی مردم اجرا خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی خوزستان گفت :بیش ازطرح فرهنگی در ۱۰ شهرستان از جمله چهار پروژه در اهواز ، شهر الهایی ، خانه هنرمندان ، مسجدسلیمان با اعتیاری بالغ بر۲۰۰میلیاردریال با پیشرفت فیریکی ۴۰تا۹۰درصد در دست اجراست که با تکمیل این طرح ها سرانه فضاهای فرهنگی در خوزستان طی امسال تا ۱۰هزارمترمربع نیز افزایش خواهد یافت.
وی از ساخت ۱۰ پلاتو در۱۰ شهرستان استان خوزستان خبر داد و گفت:جشنواره ملی علوم قرآنی به میزبانی شهرستان شوش برگزار می شود.
جوروند با انتقاد از عملکرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان شهرستان شوش گفت :انتظار می رود هنرمندان در تمام بخش ها ورود کنند و از اجرای نمایش های طنز که فقط نام طنز را یدک می کشند فاصله بگیرند و به کارهای فاخر بپردازند و در کنار آن طرح ها و ایده های در سطح ملی ارایه کنند و هنرمندان باید تلاش کنند سالانه میزبان چند جشنواره ملی در حوزه های مختلف در این شهرستان باشند.
در این نشست روسای انجمن های هنرهای تجسمی ، مسئول امور مساجد ـ نایب رئیس انجمن روزنامه نگاران ، نماینده انجمن شعر فارسی ، رئیس انجمن شعر عربی ، رئیس انجمن هنرهای نمایشی و نماینده انجمن موسیقی مشکلات انجمن ها را مطرح کردند.
همچنین معاونت های هنری و سینمایی ، معاونت فرهنگی ، معاونت قرآن و عترت و مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری امور مساجد استان خوزستان به سوالات شرکت کنندگان در این نشست پاسخ دادند.
دیدار با امام جمعه،خانواده یک شهید،نشست با اصحاب فرهنگ و هنر ، دیدار با پیشکسوتان و نخبگان از دیگر برنامه های سفر یک روزه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان به شهرستان شوش بود.
۷۲۸۰/۶۰۶۸
خبرنگار:مجتبی پناهی**انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار