افزایش ۹۰ درصدی درآمد دولت از وصول حقوق و عوارض گمرکی در گمرک خرمشهر طی سال ۹۵

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۳ ب٫ظ
افزایش ۹۰ درصدی درآمد دولت از وصول حقوق و عوارض گمرکی در گمرک خرمشهر طی سال ۹۵ [ad_1] خرمشهر – ایرنا – مدیرکل گمرک خرمشهر گفت:درآمد حاصل از وصول حقوق و عوارض گمرکی حاصل از واردات که با سامانه جامع امور گمرکی به خزانه دولت واریز شده، با افزایش ۹۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۴، به ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد رسید. عارف باوی دوشنبه در گفت و گو با […]

[ad_1]


خرمشهر – ایرنا – مدیرکل گمرک خرمشهر گفت:درآمد حاصل از وصول حقوق و عوارض گمرکی حاصل از واردات که با سامانه جامع امور گمرکی به خزانه دولت واریز شده، با افزایش ۹۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۴، به ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد رسید. عارف باوی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با تشریح بخشی از دستاوردهای اداره کل گمرک خرمشهر طی سال ۹۵ گفت:سال گذشته هفت هزار و ۸۰۰ تن کالا به ارزش ۲۰ میلیون و ۶۲۵ هزار دلار به صورت ترانزیت داخلی با مبدا و مقصد خرمشهر صورت گرفت که ارزش ترانزیت داخلی با مبدا خرمشهر ۳۸ درصد افزایش و با مقصد خرمشهر نیز ۱۴۰ درصد افزایش نشان می دهد.
باوی افزود:حجم ترانزیت خارجی کالا با مبدا و مقصد خرمشهر و ترانزیت خارجی با مرز خروجی شلمچه به مقصد عراق طی سال ۹۵، در مجموع به وزن ۹۲ هزار تن و به ارزش ۲۸۱ میلیون دلار بوده که سهم گمرک خرمشهر از این میزان ترانزیت خارجی را ۲۹ هزار تن کالا و به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار تشکیل می دهد.
وی تصریح کرد:میزان ترانزیت خارجی از مرز خروجی شلمچه طی این مدت بیش از ۶۳ هزار تن کالا به ارزش ۸۱ میلیون دلار بوه که انتقال کالاهای ترانزیتی فوق از این مرز به کمک ۲ هزار و ۸۳۰ دستگاه کامیون صورت گرفت.
باوی در بخش دیگری از سخنانش، تعداد شناورهای ورودی و خروجی به کشور طی سال گذشته را سه هزار و ۲۰۰ فروند اعلام کرد و گفت:بر اساس آمار، تعداد مسافران ورودی و خروجی که از طریق کشتی مسافربری برلیان به کشور کویت و نیز بندر بصره عراق در تردد بودند، ۲۷ هزار و ۲۲۷ نفر بود که عملیات انتقال آنها از طریق ۳۲۴ سفر دریایی از بندر خرمشهر به کشورهای مقصد و بالعکس صورت گرفت.
مدیرکل گمرک خرمشهر در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد:طی سال گذشته همچنین، بیش از دو میلیون مسافر و زائر ورودی و خروجی از مرز زمینی شلمچه به عراق تردد کردند که از این تعداد، یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر را اتباع ایرانی و مابقی را اتباع خارجی تشکیل دادند.
گمرک خرمشهر در منتهی الیه جنوب غربی خوزستان قرار گرفته است و تا خلیج فارس حدود ۶۰ مایل فاصله دارد.
اقتصاد شهرهای آبادان و خرمشهر از دیر باز متکی به فعالیت های حمل و نقل آبی ، خشکی و بازرگانی بوده است.
بنادر آبادان و خرمشهر از زیر ساخت های مناسب بازرگانی برخوردار است.
قرار گرفتن آبادان و خرمشهر در کنار آب شیرین اروندرود و کارون موقعیت بین المللی، تجاری و صنعتی نزدیکی به کشورهای حوزه خلیج فارس و امنیت آبراه اروندرود برای کشتیرانی از فرصت هایی است که بازرگانان می توانند کالاهای خود را به این بنادر وارد کنند.
۷۱۰۰/۶۱۲۵**خبرنگار:کمیله حجازی**انتشار دهنده: سید بهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار