الزامات تزریق واکسن آنفلوآنزا چیست؟

تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۹ ق٫ظ
الزامات تزریق واکسن آنفلوآنزا چیست؟ سخنگوی سازمان غذا و دارو به تشریح شیوه نامه جدید سازمان متبوعش در خصوص تزریق واکسن آنفلوآنزا پرداخت و گفت: نیاز نیست همه مردم واکسن تزریق کنند.

 قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به دستورالعمل خرید و تزریق واکسن آنفلوآنزا، گفت: سال جاری در شیوه نامه هایی که در سازمان غذا و دارو در نظر گرفته شده ترجیح بر این است که موضوع تزریق واکسن آنفلوآنزا با تجویز پزشک باشد.
وی ادامه داد: با توجه به آمار های موجود از سال های گذشته واکسن به تعداد کافی برای افراد و گروه های پرخطر از معتبرترین برند های خارجی که مورد تایید سازمان بهداشت جهانی است در کشور وجود دارد.
جهانپور با بیان اینکه واکسن در دو نوع سه ظرفیت و چهار ظرفیتی با نرخ مصوب در داروخانه ها وجود دارد، تصریح کرد: با نرخ مصوب و تجویز پزشک گروه های پرخطر از جمله اطفال، کودکان زیر ۵ سال، افراد بالای ۶۰ سال و افرادی مبتلا به بیماری های خاص می توانند از این نوع واکسن ها استفاده کنند.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه فصل تزریق واکسن آنفلوآنزا رو به اتمام است، گفت: توصیه اکید ما این است که با نظر پزشک معالج واکسن از داروخانه ها تهیه شده و مردم بدانند که همه افراد و گروه های سنی نیاز به واکسن ندارند و بیشتر ترجیح بر استفاده گروه های پرخطر است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار