امام جمعه آبادان:اجازه جذب نیروی غیر بومی در فاز ۲ پالایشگاه آبادان را نمی دهیم

تاریخ انتشار: جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۹:۴۹ ب٫ظ
امام جمعه آبادان:اجازه جذب نیروی غیر بومی در فاز ۲ پالایشگاه آبادان را نمی دهیم امام جمعه آبادان با اشاره به عملیاتی شدن فاز ۲ پالایشگاه آبادان گفت:تا زمانی که حتی یک بیکار در این شهرستان وجود دارد، اجازه جذب نیروی غیر بومی در فاز ۲ پالایشگاه آبادان را نمی دهیم. به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه آبادان افزود:از دولت دولت […]


امام جمعه آبادان با اشاره به عملیاتی شدن فاز ۲ پالایشگاه آبادان گفت:تا زمانی که حتی یک بیکار در این شهرستان وجود دارد، اجازه جذب نیروی غیر بومی در فاز ۲ پالایشگاه آبادان را نمی دهیم. به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه آبادان افزود:از دولت دولت تدبیر و امید انتظار می رود با اجرایی کردن فاز ۲ پالایشگاه، شیرینی این اتفاق خوب را بر آبادانی ها شیین تر کند.
وی اظهار داشت: برای شروع جدی عملیاتی شدن فاز ۲ پالایشگاه آبادان نباید امروز و فردا شود، شروع جدی آن مد نظر همه آبادانی هاست و امیدواریم دولت تدبیر و امید در آن جدیت بیشتری داشته باشد.
خطیب جمعه آبادان، جذب نیروهای بومی در فاز ۲ پالایشگاه آبادان را خواستار شد و گفت:موضوعی که همه مسئولان بر آن اتفاق نظر دارند جذب نیروی بومی در این فاز است و تا زمانی که بیکار در آبادان وجود دارد هیچ کسی حق جذب نیروی غیر بومی را ندارد و این حرکتی منسجم بین مدیران است.
وی در بخش دیگری از سخنانش، استقرار گمرک در خروجی های آبادان و خرمشهر را خواستار شد و اظهار داشت: چهار سال پیش با سفر رئیس جمهور به خوزستان، آبادان و خرمشهر به محدوده منطقه آزاد اروند افزوده شد و بارقه امید در دل مردم این خطه به وجود آمد.
حجت الاسلام ابراهیمی پور افزود: مدیران سازمان منطقه آزاد اروند همه تلاش خود را کردند و حصارکشی با هزینه بسیار بالا صورت گرفت اما متاسفانه مستقرنشدن گمرک این تصمیم دولت را بر کام مردم آبادان و خرمشهر تلخ کرد.
وی تصریح کرد: امروز و فردا شدن استقرار گمرک قابل قبول نیست، نبود توجه جدی مسئولان مربوطه سبب بدبین شدن مردم می شود لذا دولت باید مانع بدبین شدن مردم شود.
خطیب جمعه آبادان گفت: قبلا نیز تذکر داده ایم و اگر توجه نشود به مردم خواهیم گفت چرا گمرک مستقر نمی شود ولی با وعده معاون اول رئییس جمهور امیدواریم گیت ها مستقر شود تا مردم بتوانند از فواید منطقه آزاد اروند بهره ببرند.
وی در بخش دیگری از سخنانش، حضور گسترده مردم آبادان در یوم الله بهمن را مشتی بر دهان دشمن خواند و گفت:مردم ایران بار مسئولیت مسئولان نظام را سنگین تر کردند و برای قدرشناسی از مردم سرعت خدمت رسانی در همه صحنه ها به خصوص مساله اقتصاد مقاومتی بیشتر شود.
خطیب جمعه آبادان ازود: حضور آگاهانه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه نشانه زنده بودن انقلاب است، برای تداوم و ارزش های این انقلاب با حضور مردم و اقتدار آنها نشان داده شد این انقلاب در مسیر اهداف امام خمینی (ره)ادامه دارد.
حجت الاسلام ابراهیمی پور تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای زیادی در بخش داخلی، منطقه ای و جهانی داشته و رفع ظلم و ایجاد عدالت یکی از برکات مهم داخلی انقلاب است و هرچه از عمر انقلاب می گذرد دستاوردهایش بیشتر می شود لذا باید قدردان این انقلاب بود.
وی اظهار داشت: تحقق آرمان های انقلاب اسلامی با اهمیت روزافزون ارزش های انقلاب یکی از مهمترین ارکان موفقیت انقلاب است که باید این مهم پاس داشته شود.
وی افزود: مردم با حضور گسترده در این راهپیمایی مشت محکمی بر دهان دشمنان زدند و توطئه های آنها را با حضور خود خنثی کردند.
خطیب جمعه آبادان گفت: علم و دانش در زندگی فردی و جمعی کارساز و ارزشمند است و بعد از پیروزی انقلاب، جامعه ما تلاش های فراوانی برای رسیدن به قله های علمی داشته و یکی از ناراحتی های مستکبران، پیشرفت های شگرف علمی جمهوری اسلامی ایران است.
حجت الاسلام ابراهیمی پور افزود: تکلیف مداری، بصیرت و هوشیاری، دشمن شناسی، تلاش برای اعتلا و اقتدار نظام اسلامی، انقلابی گری و دین مداری با رویکرد عملی از دیگر گفتمان های حاکم بر نظام است که باید در راستای تقویت و تداوم این گفتمان ها از هیچ تلاشی دریغ نکرد.
وی اظهار داشت:حضور امروز مردم در صحنه باعث شد تا افکار عمومی دنیا بویژه مردم امریکا نسبت به واقعیت های مرتبط با ایران اسلامی و ماهیت کاملا انسانی و صلح دوستانه نظام و ملت ایران آگاه تر شوند.
وی با اشاره به صدور حکم اعدام سلمان رشدی توسط امام خمینی (ره) گفت: غربی ها و آمریکایی ها در اسلام ستیزی پرچمدار هستند، با پروش سلمان رشدی حرکت ساماندهی شده ای را آغاز کردند و هدف دارند با همه ابزار تبلیغاتی و عملیاتی خودشان برای مبارزه با اسلام ناب محمدی استفاده کنند.
خطیب جمعه آبادان گفت: چون اسلام در دل های جهانیان و خصوصا غربی ها آشکار شد و آنها سعی دارند بین مسلمانان تفرقه ایجاد کنند.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار