امام جمعه آبادان:دولت به تکلیف خود در قبال فعال شدن منطقه آزاد در شهرهای آبادان و خرمشهر عمل کند

تاریخ انتشار: جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۲ ب٫ظ
امام جمعه آبادان:دولت به تکلیف خود در قبال فعال شدن منطقه آزاد در شهرهای آبادان و خرمشهر عمل کند [ad_1] آبادان – ایرنا – امام جمعه آبادان فعال شدن گمرک را از مهمترین راهکارهای فعال شدن منطقه آزاد دانست و گفت: دولت تکلیف خود را در فعال شدن منطقه آزاد در شهرهای آبادان و خرمشهر بداند. به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی پور پنجشنبه در حاشیه نشست مشترک اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – امام جمعه آبادان فعال شدن گمرک را از مهمترین راهکارهای فعال شدن منطقه آزاد دانست و گفت: دولت تکلیف خود را در فعال شدن منطقه آزاد در شهرهای آبادان و خرمشهر بداند. به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی پور پنجشنبه در حاشیه نشست مشترک اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران با بیان توجه به ظرفیت های مادی، معنوی و انسانی از راه های احیای آبادان است، گفت: یکی از ظرفیت های بزرگ منطقه آزاد اروند است.
وی احیای نخیلات را از دیگر راهکار های اشتغال در آبادان خواند و گفت: در حدود ۲۵ سال گذشته کار احیای نخیلات در آبادان آغاز شد ولی تاکنون برای ۵۰ درصد آن شبکه آبیاری زهکشی انجام شده است.
وی گفت: به رغم خدمات دولت در سه سال اخیر فقط ۲۳ هزار هکتار از زمین های کشاورزی آباد شده و این نشان می دهد که رشد خوبی نداشته است.
امام جمعه آبادان، توجه جدی به نخلستان های آبادان را از خواسته های مردم خواند و گفت: در سال های قبل از انقلاب در بین نخیلات، سبزیجات و صیفی جات کاشته می شود بخش عظیمی از مردم مشغول به کار بودند اما اکنون کمبود آب مهمترین مشکل کشاورزی آبادان است.
حجت الاسلام ابراهیمی پور افزود: مسئله آب متاسفانه مدیریت نشده و نخلستان های پایین دست آبادان از آب کافی و قابل استفاده بهره مند نیستند و این امر در خشک شدن نخیلات و محصولات صیفی تاثیر دارد.
وی ادامه داد: انتقال آب از سرشاخه های کارون به شهرهای دیگر سبب شده خوزستانی ها و آبادانی ها محروم شود.
حجت الاسلام ابراهیمی پور در بخش دیگر به آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: بخش عمده آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری است که به دنبال آن طلاق، اعتیاد و ناامنی در یین جامعه به وجود می آید.
وی گفت: شهرستان آبادان با داشتن چهار هزار و ۲۰۰ شهید و ۴۷۷ شهید گمنام، در دوران جنگ تحمیلی نقش موثری در دفاع از کشور داشته است و مستحق این نیست که با گذشت ۳۰ سال پس از بازسازی همچنان با مشکل گرفتگی فاضلاب مواجه باشد.
وی ادامه داد: شهرستان آبادان سالانه میزبان چهار میلیون نفر از کاروان های راهیان نور بوده و وقتی زیرساخت های این شهرستان مناسب نباشد همین نواقص و کاستی ها از طریق این کاروان ها به جاهای دیگر منتقل می شود.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی روز پنجشنبه برای بررسی آسیب های مختلف اجتماعی، نحوه سرمایه گذاری در استان خوزستان به ویژه سرمایه گذاری هلدینگ های مربوطه و تشکیل شورای اجتماعی کشور و استان خوزستان به همراه اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس وارد آبادان شد.
قرار است کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به مدت دو روز مسائل یاد شده و سایر موارد حاشیه ای و برنامه ریزی را در آبادان بررسی کند.
۷۱۰۰/۶۰۶۸
خبرنگار:کمیله حجازی **انتشاردهنده: محمدعلی فریدپناه
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار