امام جمعه اهواز:مسئله محوری قدس در جهان اسلام نباید فراموش شود

تاریخ انتشار: جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۹:۳۴ ب٫ظ
امام جمعه اهواز:مسئله محوری قدس در جهان اسلام نباید فراموش شود [ad_1] اهواز – ایرنا – امام جمعه اهواز گفت: مسئله قدس که در اشغال صهیونیست ها است یک مسئله محوری است که باید مورد توجه قرار گیرد . به گزارش ایرنا آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری در خطبه های نمازجمعه این هفته اهواز با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در کنگره بین المللی سران کشورهای […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – امام جمعه اهواز گفت: مسئله قدس که در اشغال صهیونیست ها است یک مسئله محوری است که باید مورد توجه قرار گیرد . به گزارش ایرنا آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری در خطبه های نمازجمعه این هفته اهواز با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در کنگره بین المللی سران کشورهای اسلامی اظهار کرد: دشمنان اسلام یک جنگ بی منطق در سوریه و عراق به راه انداختند و از سطح دنیا مزدور جنگی جمع کردند تا در این مناطق با مردم بجنگند تا مسئله قدس فراموش شود.
وی ادامه داد :داعشی ها که دست پرورده استکبار هستند با تاراج سرمایه های کشورهای اسلامی مزدوران خود را با همین سرمایه ها در سراسر جهان خریداری و جمع می کنند و آنها را به جان مسلمانان می اندازند تا ذهن آنان فقط متوجه مبارزه با داعش شود.
خطیب نماز جمعه اهواز ادامه داد: برای اینکه مسئله اسرائیل که یک مسئله محوری است فراموش شود داعش را در عراق و سوریه به وجود آوردند تا مسلمانان بجای نجات فلسطین درگیر داعش و تکفیریها شوند.
آیت الله موسوی جزایری با بیان اینکه داعش با پول عربستان تشکیل شده است گفت: جنگهای ایجاد شده در عراق و سوریه با پول عربستان به نفع اسرائیل به راه افتاده تا به اسرائیل فرصت داده شود نفس راحتی بکشد.

** بانکها در استان خوزستان به دنبال اجرای طرح اقتصاد مقاومتی نیستند
وی در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل افزود: رهبر معظم انقلاب به قوای مجریه ، مقننه و قضائیه اعلام کرده اند که اقدامات عملی خود در خصوص اقتصاد مقاومتی را تا پایان سال اعلام کنند .
آیت الله موسوی جزایری با انتقاد از وضعیت بد برخی کارخانه ها و موسسات اقتصادی استان در برخی شهرکهای صنعتی استان گفت: حدود یک سوم کارخانجات این استان در حال کار کردن هستند و به دلیل مشکلات مالی بعضی تعطیل و بعضی نیمه تمام مانده اند که نتوانسته اند به تولید برسند.
وی افزود: دولت تصویب کرده است که تولید کنندگانی که نتوانسته اند اقساط وام خود را باز پرداخت نمایند جریمه تاخیر آنها بخشیده می شود و مجددا وام آنها قسط بندی شود.
آیت الله جزایری با انتقاد از تعیین وثیقه سنگین از سوی بانکها برای پرداخت وام به تولیدکنندگان گفت: بانکها سند کارخانه را به عنوان یک وثیقه قبول ندارند هر چند این قانون لغو شده اما مدیران بانکها در خوزستان این مصوبه را قبول ندارند که شخصا شاکی این قضیه خواهم شد.
خطیب نمازجمعه اهواز اظهار کرد: قرار است معاون اول رئیس جمهوری به عنوان رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی یک تیم بازرسی را برای یافتن علت اجرائی نشدن مصوبات مجلس و دولت به استان اعزام نماید تا این موضوع را بررسی نمایند.
وی خطاب به رییس کل بانک مرکزی گفت: اگر صدای ما را می شنوید بررسی کنید که چرا مدیران بانکها در استان خوزستان در زمینه اقتصاد مقاومتی هیچ کاری نکرده اند.
وی افزود: از مسئولانی که در استان مصوبات قانونی را اجرا نمی کنند و به قانون تمکین نمی کنند شکایت دارم و باید هر چه سریعتر عملکرد خود را اصلاح نمایند.
وی در خصوص پدیده ریزگردها هم گفت: در این خصوص تصمیمات خوبی گرفته شده که از جمله آن اصلاح خطوط برق و تعویض و شست و شوی مقره ها و نصب ژنراتور های برق برای پمپاژ آب می باشد تا از این پس شاهد قطعی برق و آب در این استان نباشیم.
وی ضمن ابراز تاسف از شهادت نیروی امداد رسان برق که از استان مازندران در این چند روز به خوزستان سفر کرده است بیان کرد : این نیروی فداکار که به امداد مردم خوزستان آمده بود در حال کار در شبکه برق از ارتفاع سقوط کرد و جان خود را از دست داد.
۷۱۶۵/۶۰۶۴
خبرنگار : حمید رضا ترابی فرد **انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار