امام جمعه شوش:تربیت اسلامی فرزندان در اولویت خانواده ها باشد

تاریخ انتشار: جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۰:۰۶ ب٫ظ
امام جمعه شوش:تربیت اسلامی فرزندان در اولویت خانواده ها باشد [ad_1] شوش-ایرنا- امام جمعه شوش گفت: تعالی و عزت جامعه در گرو سلامت فکری و جسمی افراد بوده و باید تربیت اسلامی فرزندان در اولویت خانواده ها باشد. به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمد امام در خطبه های نماز جمعه شوش گفت: هشتم اسفند روز تربیت اسلامی است و مهمترین وظیفه پدران و مادران […]

[ad_1]


شوش-ایرنا- امام جمعه شوش گفت: تعالی و عزت جامعه در گرو سلامت فکری و جسمی افراد بوده و باید تربیت اسلامی فرزندان در اولویت خانواده ها باشد. به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمد امام در خطبه های نماز جمعه شوش گفت: هشتم اسفند روز تربیت اسلامی است و مهمترین وظیفه پدران و مادران برای فرزندان خود تربیت دینی و اسلامی آنان است.
وی با تاکید بر ترویج آموزه های اسلامی در بین کودکان و نوجوانان افزود: تقویت حس هم نوع دوستی، ترویج مکارم اخلاقی و باورهای دینی از جمله اموری است که انتظار می رود خانواده ها در این خصوص احساس مسئوولیت نمایند.
وی خاطرنشان کرد: اسلام دین علم و آگاهی است و بدون شک با ترویج آموزه های اسلامی در بین کودکان و نوجوانان می توانیم نسلی توانمند در عرصه های گوناگون داشته باشیم.
امام جمعه شوش تصریح کرد: یکی از حقوقی که فرزندان بر والدین دارند این است که زمینه ی آگاهی و آشنایی آنان با مسایل مختلف توسط والدین فراهم شود و راه ترقی و عزت به کودکان و نوجوانان نشان داده شود.
امام به مراحل بلوغ فکری و جسمی کودکان اشاره کرد و گفت: هرگونه کم کاری در خصوص تربیت فرزندان آسیب های فردی و اجتماعی را به دنبال دارد و اگر می خواهیم که جامعه ای مترقی و متعالی داشته باشیم باید در تربیت فرزندان حساسیت بیشتری داشته باشیم.
وی بیان کرد: فضای مجازی و ورود آن به جمع جوانان و دانش‌آموزان از آسیب‌های جدی بوده و در این زمینه نیاز است که کودکان و دانش‌‌آموزان را با استفاده از شیوه صحیح آن آشنا کرده و نگذاریم فضای مجازی با سرعت روز افزون به تخریب جوانان ما بیاید.
خطیب جمعه شوش گفت: حفاظت از فرهنگ و ارزش‌های اسلامی از اهمیت بیشتری برخوردار است و در این میان دریافت پیامک‌های غیراخلاقی می‌تواند آسیب جدی به بنیان وجودی جوان آسیب بزند که در این زمینه آگاهسازی جوانان و خانواده‌ها باید مورد تاکید قرار گیرد.
امام جمعه شوش به کارکردهای نامناسب فضای مجازی اشاره کرد و افزود: مسئولان آموزش و پرورش و خانواده ها نظارت و کنترل بیشتری بر تربیت نسل جوان و استفاده درست از شبکه های مجازی داشته باشند.
خطیب جمعه شوش همچنین به تذکرهای رهبر معظم انقلاب درباره وضعیت مردم خوزستان بعد از ریزگردها اشاره کرد و اظهار کرد: قصد نداریم بروز این اتفاق ها را به گردن دولت بیاندازیم اما باید گفت دولتمردان در حد وظیفه ای که برعهده دارند باید برای رفع مشکلات مردم در این مناطق تلاش کنند.
وی گفت: از دولت انتظار داریم تا هرچه بیشتر به فکر ارتقاء معیشت مردم و حل مشکلات جامعه باشد.
۷۲۸۰/۶۰۶۴
خبرنگار:مجتبی پناهی** انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

برچسب‌ها: , ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار