امام جمعه گتوند: خوزستان از استان های با ظرفیت بالا درراستای تحقق اقتصاد مقاومتی است

تاریخ انتشار: جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۳:۵۱ ب٫ظ
امام جمعه گتوند: خوزستان از استان های با ظرفیت بالا درراستای تحقق اقتصاد مقاومتی است [ad_1] گتوند – ایرنا – امام جمعه گتوندگفت:خوزستان یکی از استان های باظرفیت بالا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است که باید نمود بیشتری در این زمینه داشته باشد. به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدعلی شاه آبادی در خطبه های این هفته نماز جمعه گتوند در مصلای امام خمینی(ره) این شهر با بیان اینکه خوزستان […]

[ad_1]


گتوند – ایرنا – امام جمعه گتوندگفت:خوزستان یکی از استان های باظرفیت بالا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است که باید نمود بیشتری در این زمینه داشته باشد. به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدعلی شاه آبادی در خطبه های این هفته نماز جمعه گتوند در مصلای امام خمینی(ره) این شهر با بیان اینکه خوزستان یکی از استان های با ظرفیت بالا درراستای تحقق اقتصاد مقاومتی است افزود:با وجود این ظرفیت ها ، خوزستان بیشترین مشکل بیکاری را دارد که دولت باید توجه بیشتری به این استان داشته باشد.
وی از سفر رئیس جمهوری و تعدادی از وزرا به خوزستان درهفته گذشته و پیگیری مشکل ریزگردها در این استان تشکر کرد و افزود: در این بازدید ها دولت قول پیگیری مشکلات خوزستان را داد که مردم منتظر تحقق آنها می باشند.
امام جمعه گتوند ادامه داد: قطعا آنچه که استان خوزستان را به عنوان یک ظرفیت مهم نشان می دهد نه فقط نفت و منابع طبیعی است بلکه دل دادگی و همراهی مردم این استان با نظام و دفاع آنان در هشت سال جنگ است.
حجت الاسلام شاه آبادی با اشاره به مراسم باشکوه تشییع و خاکسپاری ۲ شهید گمنام در شهر صالح شهر از همراهی و همکاری و حضورمسئولان و اقشار مختلف مردم در برگزاری این مراسم تشکر و قدردانی کرد.
خطیب جمعه گتوند در بخش دیگری از سخنانش به ۱۴ اسفند سالرور تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: قطعا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی آنچه که مورد توجه امام (ره) بود، رسیدگی به محرومان و مستضعفان بود لذا با تدبیری امام راحل(ره) این نهاد مقدس تاسیس شد.
حجت الاسلام شاه آبادی برتوجه به اشتغال و کار آفرینی اقشار آسیب پذیر تحت پوشش کمیته امداد تاکید کرد و افزود:کمیته امداد باید برنامه ریزی خود را نسبت به اشتغال ، درآمد زایی سمت و سوق دهد و از گداپروری بپرهیزد.
وی به آغاز هفته احسان و نیکوکاری اشاره کرد و گفت:در ایام نزدیکی به سال نو که خانواده در حال رسیدگی به خرید شب عید هستند توصیه می شود به خانواده های محروم نیازمند هم کمک کنند.
امام جمعه گتوند بر خرید محصول ایرانی در ایام نوروز تاکید کرد و گفت:مردم در خرید شب عید، حتما محصولات و تولیدات داخلی را اولویت قرار دهند و به اقتصاد مقاومتی و تولید داخل کمک کنند.
حجت الاسلام شاه آبادی به ۱۵ اسفند روز درختکاری اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه شهرستان گتوند منابع طبیعی زیادی دارد اما شاهد این هستیم که تعدی ها به این منابع طبیعی با اهمال روبرو است.
وی درپایان افزود: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان باید در این خصوص با جدیت بیشتری برخورد کند و در تعیین مرزها با دیگر شهرهای همجوار رسیدگی کند.
۷۴۶۷/۶۰۶۸
خبرنگار:باقرابراهیمی **انتشار:‌محمدعلی فریدپناه
کانال خبری ایرنا خوزستان: irnaahvaz@ برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار