امام جمعه گتوند: مسجد، تنها مکان برگزاری مجلس ترحیم نیست

تاریخ انتشار: جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۰:۵۰ ب٫ظ
امام جمعه گتوند: مسجد، تنها مکان برگزاری مجلس ترحیم نیست [ad_1] گتوند – ایرنا -امام جمعه گتوند با انتقاد از اینکه عده‌ای کاربرد مسجد را تنها به برگزاری مجالس ترحیم خلاصه کرده‌اند گفت: مسجد محل اقامه نماز جماعت ، عبادت و اجرای برنامه های فرهنگی مذهبی است. به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدعلی شاه آبادی روز جمعه در آیین کلنگ زنی یک باب مسجد در […]

[ad_1]


گتوند – ایرنا -امام جمعه گتوند با انتقاد از اینکه عده‌ای کاربرد مسجد را تنها به برگزاری مجالس ترحیم خلاصه کرده‌اند گفت: مسجد محل اقامه نماز جماعت ، عبادت و اجرای برنامه های فرهنگی مذهبی است. به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمدعلی شاه آبادی روز جمعه در آیین کلنگ زنی یک باب مسجد در این شهر با اشاره به اهمیت مسجد و نقش آن در گسترش و حفظ اسلام بر توجه ویژه و استفاده مناسب از مساجد تاکید کرد و گفت: اگر قصد ساختن مسجد داریم حتما باید در اقامه نماز در مسجد و استفاده مناسب از فضای آن جدیت داشته باشیم.
مدرس و استاد حوزه علمیه قم نیز در ادامه با تاکید بر اینکه متولیان امر مساجد باید سعی در جذب حداکثری عموم مردم داشته باشند، گفت: مسجد متعلق به همه مردم است ونباید محدودیتی برای کمک های مردمی در ساخت و برپا کردن مسجد باشد.
حجت الاسلام سیدمصطفی آل سید غفور در ادامه با تقدیر و تشکر از خیرین مسجد ساز ادامه داد: ساخت مسجد در واقع پس انداز کردن در روز قیامت است و مهمتر از ساخت مسجد احیای مسجد هست که ان شاءالله با وجود خیرین و اهالی محل این امر محقق گردد و این مسجد منشاء خیر و برکت برای این منطقه باشد.
به گزارش ایرنا،این مسجد در زمینی به مساحت ۶۰۰ متر مربع و ۴۲۰مترمربع زیربنا،در یک طبقه به همت جمعی از خیرین گتوند ساخته می شود.
بیش از ۷۳ مسجد و حسینیه در مناطق شهری و روستایی شهرستان گتوند وجود دارد.
شهرستان ۷۴ هزار نفری گتوند یکی از شهرهای مذهبی در شمال استان خوزستان است.
۷۴۶۷/۶۰۶۸
خبرنگار:باقرابراهیمی **انتشار :محمدعلی فریدپناه
کانال خبری ایرنا خوزستان: irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

برچسب‌ها: , ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار