امیدواری سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران به قهرمانی در جام جهانی

تاریخ انتشار: جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۲:۱۶ ب٫ظ
امیدواری سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران به قهرمانی در جام جهانی [ad_1] آبادان – ایرنا – سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران گفت: امیدوارم با قهرمانی در جام جهانی کشتی فرنگی در آبادان عیدی خوبی به مردم ایران بدهیم، ‌هر چند کار بسیار سختی در پیش خواهیم داشت. علی اشکانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ‌امیدواریم با توجه به میزبانی […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران گفت: امیدوارم با قهرمانی در جام جهانی کشتی فرنگی در آبادان عیدی خوبی به مردم ایران بدهیم، ‌هر چند کار بسیار سختی در پیش خواهیم داشت. علی اشکانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ‌امیدواریم با توجه به میزبانی ایران و آمادگی بازیکنان به این مهم دست یابیم. هر چند با وجود تیم های قدرتمندی چون روسیه، جمهوری آذربایجان و ترکیه کار بسیار سختی را خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: تیم های قدرتمند کشتی فرنگی جهان در این دوره از رقابت ها برای کسب عنوان قهرمانی به آبادان خواهند آمد و فرنگی کاران نیز برای کسب بهترین نتیجه با تمام قوا روی تشک حاضر خواهند شد.
اشکانی ادامه داد: جام جهانی کشتی فرنگی سال ۲۰۱۷ آبادان بهترین فرصت برای فرنگی کاران جوان تیم ملی است تا با بهترین کشتی گیران جهان روبرو شوند و ضمن کسب تجربه قدم محکمی برای مسابقات مهم آینده چون قهرمانی جهان و بازی المپیک بردارند.
وی خاطر نشان کرد: ‌اردوهای تیم ملی بعد از رقابت های جهانی وزن های غیر المپیکی در مجارستان (آذر ماه ۹۵) برگزار شد و ملی پوشان از نظر فنی و آمادگی جسمانی در موقعیت خوبی قرار دارند، هر چند در اوایل روحیه ها حساس و ظریف بود، اما با گذشت زمان و پشت سرگذاشتن تمرینات سخت و فشرده، ملی پوشان از نظر روحی و روانی در شرایط خوبی قرار گرفتند.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: اطلاعات و دانش کادر فنی نیز افزایش یافته و برای تحلیل کشتی و برنامه های آماده سازی آنان به پختگی لازم رسیده اند که این موضوع می تواند در ادامه روند آماده سازی تیم ملی بسیار موثر باشد.
وی با بیان اینکه جام جهانی برای ایران از نظر اهمیت در جایگاه سوم و پس از المپیک و مسابقات جهانی قرار دارد، ‌گفت: سال گذشته در جام جهانی شیراز، ‌تیم ملی عنوان قهرمانی را کسب کرد که این موضوع مسئولیت ما را برای تکرار عنوان قهرمانی سخت تر می کند، هرچند تیم ملی اکنون از فرنگی کاران با استعداد و قدرتمندی تشکیل شده که رقابت تنگاتنگی برای پوشیدن دو بنده ملی دارند که این یکی از شاخص های اصلی تیم فعلی کشتی فرنگی است.
اشکانی در خصوص تغییر قوانین کشتی فرنگی نیز گفت: ‌تمرینات تیم ملی بر اساس تغییرات قوانین کشتی فرنگی طراحی شده و سعی کرده ایم از زوایایی مختلف تمرینات خوب و موثری داشته باشیم.
اشکانی اضافه کرد: ‌هر یک از ملی پوشان این فرصت را دارند تا با درخشش در چنین مسابقاتی جایگاهی را که فرنگی کاران عنوان داری چون حمید سوریان، حبیب الله اخلاقی، قاسم رضایی، امید نوروزی و سایر ملی پوشان در سال های گذشته داشتند، بدست آوردند.
اشکانی گفت: بعد از حضورم در تیم ملی، شیوه تمرینات را تغییر دادم و امیدوام با کسب نتایج خوب، پاسخ خوب و منطقی برای منتقدین داشته باشیم.
وی در خصوص دعوت مهدی علیاری در وزن ۹۸ کیلوگرم گفت:‌ شورای فنی با تصمیم خوبی که گرفت با حضور این فرنگی کار در اردوی تیم ملی موافقت کرد و امیدوارم وی بتواند از این فرصت به خوبی استفاده کرده و پاسخ خوبی به این اعتماد بدهد.
جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۷ با حضور هشت تیم برتر دنیا، روزهای ۲۶ و ۲۷ اسفند ماه در شهر آبادان برگزار می شود.
این رقابت ها با حضور تیم های ایران، روسیه، جمهوری آذربایجان، ترکیه، آلمان، اوکراین، قزاقستان و بلاروس به عنوان هشت کشور برتر جهان برگزار می شود.
۷۱۰۴/۶۱۲۵ خبرنگار:رضا رمضانی *** انتشار:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار