انتقاد از نابسامانی بیمارستان های اهواز در ایام نوروز

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۰:۴۹ ق٫ظ
انتقاد از نابسامانی بیمارستان های اهواز در ایام نوروز [ad_1] اهواز – ایرنا – عضو شورای اسلامی شهر اهواز با انتقاد از خدمات رسانی نامناسب بیمارستان ها در ایام نوروز گفت: در تعطیلات سال نو پزشکان متخصص در بیمارستان ها حضور نداشته و پرسنل بیمارستان ها پاسخگوی مراجعان نبوده اند. به گزارش ایرنا جمشید سلحشور در نطق پیش از دستورکار یکصد و شصت و […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – عضو شورای اسلامی شهر اهواز با انتقاد از خدمات رسانی نامناسب بیمارستان ها در ایام نوروز گفت: در تعطیلات سال نو پزشکان متخصص در بیمارستان ها حضور نداشته و پرسنل بیمارستان ها پاسخگوی مراجعان نبوده اند. به گزارش ایرنا جمشید سلحشور در نطق پیش از دستورکار یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهواز تصریح کرد: نابسامانی بیمارستان های اهواز در ایام نوروز هنوز ادامه دارد و امسال نیز مانند سال های گذشته شاهد بودیم که بیماران در روزهای تعطیل سرگردان بودند.
وی افزود: نوروز امسال نه تنها پزشکان در بیمارستان ها حضور نداشتند، بلکه کارکنان شیفت چه از نظر تخصص و از نظر تعداد پاسخگوی مراجعان نبودند.
سلحشور همچنین با اشاره به مرتفع نشدن مشکل فاضلاب در بسیاری از مناطق اهواز گفت: شهردار قول داده بود که از خدمات بانکی برای کمک به طرح های عمرانی استفاده شود اما توافق ها هنوز اجرایی نشده است.
وی از آبنمای موزیکال که در تعطیلات نوروز به بهره برداری رسیده بود نیز انتقاد کرد و افزود: به رغم هزینه چند میلیاردی این طرح با کیفیت نبوده، از سوی دیگر باید توجه داشته باشیم که مشکل ریزگردها تنها با توسعه فضای سبز و اجرای طرح کمربندسبز قابل حل است و باید به سمت اجرای این طرح ها برویم.
سلحشور در ادامه خواستار برداشتن ممنوعیت تردد تاکسی سرویس ها از خیابان نادری شد و افزود: در حالی که تردد تاکسی ها از این خیابان آزاد است، ایجاد ممنوعیت برای تاکسی سرویس ها معنی ندارد.

*ادامه بازداشت مدیران متخلف شهرداری
هوشنگ شیرمردی رئیس شورای شهر اهواز نیز در این نشست از اجرای آبنمای موزیکال در پارک ساحلی انتقاد کرد و گفت: برای این طرح ۶ میلیارد تومان هزینه شده، این در حالیست که در جوار رودخانه زیبای کارون ایجاد آبشار به هیچ وجه کارشناسانه و منطقی نیست.
وی با اشاره به مشکلات برخی طرح های شهری، افزود: زیرگذر شریعتی با وجود افتتاح شدن ،دارای نقص ها و مشکلات زیادی است که نباید به سادگی از آنها گذشت.
شیرمردی همچنین در گفت وگو با ایرنا درباره سرانجام طرح سوال از شهردار اهواز اظهار کرد: بخشی از سوالات از سوی شهردار و معاونان پاسخ داده شده و برخی از آنها نیاز به مستندات دارد که در حال بررسی هستند بنابراین اکنون نمی توانم درباره قانع شدن از پاسخ ها اعلام نظر کنم.
وی درباره مدیران بازداشت شده شهرداری اهواز نیز گفت: ۲ نفر از کارمندانی که به دلیل تخلفات مالی بازداشت شده بودند به قید وثیقه آزاد شده اند و مابقی مدیران هنوز در اختیار دستگاه های نظارتی هستند.

*دو شغله های شهرداری اهواز
حسین حیدری دیگر عضو شورای اسلامی شهر اهواز نیز در نطق پیش از دستورکار این جلسه، با انتقاد از مدیران ‘دو شغله’ در شهرداری گفت: با وجودی که تعدادی از مدیران توانمند شهرداری اهواز بدون پست مانده اند، به برخی از مدیران دو پست مهم واگذار شده است که نمونه آن سپردن شهرداری منطقه ۲ به معاونت فنی و عمرانی است.
وی افزود: در این دوره شورا اگرچه در بخش عمرانی کارهایی اجرا شده اما کارنامه خوبی در بخش خدمات به جا نمانده است، به طور مثال در تعطیلات امسال وضع شهر مناسب مهمانان نوروزی نبود.
حیدری با انتقاد از ضعف مدیریت و تاخیر زیاد در اجرای برخی طرح های عمرانی، اضافه کرد: برخی طرح های شهری آنقدر طول کشیده که باید آنها را آثار تاریخی نامید، چه لزومی دارد هنوز با پیمانکاری که ۱٫۵ سال از برنامه عقب است مماشات شود؟
وی درباره طرح سوال رئیس شورای شهر از شهردار اهواز، اظهار کرد: طرح ۵۹ سوال اگرچه غیرمتعارف بوده اما این پرسش ها کارشناسی بوده اند.

*۶ خانه روی کوه
در ادامه این نشست لایحه مجوز انتصاب ایمان فرهمند به عنوان مسئول امور مالی سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های شهرداری اهواز به دلیل مصوبه اخیر وزارت کشور در تغییر تشکیلات سازمانی شهرداری ها و مخالفت برخی از اعضا از دستورکار جلسه خارج شد و قرار شد دو هفته آینده به این لایحه رسیدگی شود.
حیدری عضو شورای شهر اهواز در این باره گفت: به دلیل مغایرت مصوبه تغییرات ابلاغی وزارت کشور و مصوبات گذشته شورای شهر اهواز، مصوبات جدیدی داشتیم اما تا زمان اصلاح این مصوبات، قرار شد هر گونه ادغام سازمان ها در شهرداری اهواز متوقف شود بنابراین فعلا تشکیل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های شهرداری اهواز منتفی است.
به گفته وی، با توجه به وجود معاونت سرمایه گذاری و مشارکت های شهرداری اهواز، طرح های سرمایه گذاری متوقف نمی شود و کار ادامه دارد.
همچنین لایحه مساعدت به تعمیر و بازسازی ۱۰ واحد مسکونی واقع در کوی ملاشیه به تصویب شورای شهر رسید.
حیدری در این باره اظهار کرد: بر اساس نظر رهبری، سپاه به مساله محرومیت زدایی در مناطق حاشیه ورود کرده که در همین راستا سپاه طرح هایی در ملاشیه آغاز کرده است و بر اساس این لایحه شهرداری اهواز مبلغ ۳۵ میلیون تومان به بازسازی و تعمیر ۱۰ واحد مسکونی (هر واحد ۳٫۵ میلیون تومان) کمک می کند.
زیبا صالح پور دیگر عضو شورای اسلامی شهر اهواز نیز در این نشست خواستار رفع مشکل ۶ واحد مسکونی در منطقه خطرخیز کوی رمضان شد و افزود: این خانه ها روی کوه قرار گرفته و احتمال ریزش کوه و تخریب منازل و خطرات جانی وجود دارد که شهرداری باید هر چه سریع تر نسبت به جابه جایی آنها اقدام کند.
وی اضافه کرد: استاندار خوزستان پرداخت نیمی از هزینه جابه جایی به مبلغ ۸ میلیارد ریال را تقبل کرده است و مابقی هزینه را باید شهرداری تامین کند.

*سوگندنامه در ماه های پایانی
یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای شهر اهواز، نخستین جلسه این شورا در سال ۹۶، در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه و با حضور ۱۷ عضو برگزار شد که غلامرضا سبزعلی، ابتسام الباجی، حجت مظفری و ناجی سواری غایبان این نشست بودند.
حسین حیدری، جمشید سلحشور و مریم ابریشم کار ناطقان پیش از دستورکار بودند که ابریشم کار نطق خود را ارائه نکرد.
عاشور سواری پور عضو شورای اسلامی شهر اهواز به دلیل انتصاب به عنوان فرماندار حمیدیه از عضویت در شورا استعفا کرده و سیدناصر موسوی عضو علی البدل اول جایگزین وی شد. در این نشست عضو علی البدل اول سوگندنامه خود را در صحن علنی قرائت کرد.
سید ناصر موسوی عضو جدید شورای اسلامی شهر اهواز از شهروندان بابت تحمل ضعف خدمات رسانی در این کلانشهر از سوی شهرداری و سایر دستگاه ها تقدیر و اظهار امیدواری کرد: در زمان باقیمانده از عمر شورا به ویژه به مناطق محروم رسیدگی کنند.
وی افزود: اعضای شورا باید توجه داشته باشند که مناطق کم برخوردار اهواز که رای بالایی در انتخابات دارند از ابتدایی ترین خدمات شهری و حتی سطل زباله محرومند.
در ادامه این نشست برای انتخاب جایگزین های عاشور سواری پور عضو مستعفی در سمت های مختلف شورای شهر نیز رای گیری شد.
بر همین اساس جانعلی خورشیدی به عنوان خزانه دار و حسین حیدری به عنوان نماینده شورا در شورای شهرستان اهواز جایگزین عاشور سواری پور شدند.
سیدناصر موسوی نیز که تنها نامزد این پست های خالی عاشور سواری پور بود، برای عضویت در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری، شورای نامگذاری، ناظر شورا در هیات عالی معاملات (کمیسیون تحویل)، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و عضو کمیسیون خدمات شهری انتخاب شد.

۷۱۵۱/۶۰۰۲
خبرنگار: نادره وائلی زاده**انتشاردهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
شهردار اهواز
قلم ماندگار
تابناك وب
قلم ماندگار
محل كد آمار