انتقاد شدید نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس شورای اسلامی از مدیران کل گمرک و بندر خرمشهر و واکنش مدیرکل بندر خرمشهر به انتقادهای نماینده!

تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۳ ق٫ظ
انتقاد شدید نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس شورای اسلامی از مدیران کل گمرک و بندر خرمشهر و واکنش مدیرکل بندر خرمشهر به انتقادهای نماینده! نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر و مدیرکل گمرک خرمشهر جزو مدیران پروازی هستند که تعلق خاطری به خرمشهر ندارند.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از سایت مخبر نیوز، نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر و مدیرکل گمرک خرمشهر جزو مدیران پروازی هستند که تعلق خاطری به خرمشهر ندارند.
عبدالله سامری اظهار کرد: متأسفانه در بدنه دستگاه های مهم اقتصادی شهرستان خرمشهر شاهد تصدی گری مدیران غیربومی و پروازی هستیم.
وی افزود: مدیرکل گمرک خرمشهر جزو مدیران پروازی است که خانواده وی در شهر سکونت ندارند، او نیز دائماً به تهران و خرمشهر در تردد است و درباره عملکرد وی شکایات متعددی از سوی شهروندان دریافت شده است.
نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر همچنین با اشاره به انتقاد اخیر خود از عدم حضور و مشارکت مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در جلسات مهم شهرستان، عنوان کرد: متأسفانه مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر نیز جزو مدیران پروازی است و تعلق خاطری نسبت به خرمشهر و مردم خرمشهر ندارد و خانواده وی در بندرعباس ساکن هستند.
وی تصریح کرد: شاهد هستیم که این مدیران موردحمایت افراد صاحب نفوذ مرکز نشین و پایتخت نشین هستند، وقتی از این مدیران پروازی می خواهیم که در ابتدای پذیرش مسئولیت، خود و خانواده آنان در خرمشهر سکونت یابند اما این ها به دلیل اینکه غیربومی هستند و تعلق خاطری به خرمشهر ندارند حاضر نیستند خانواده های خود را به خرمشهر بیاورند.
سامری بیان کرد: وقتی خانواده این مدیران پروازی ساکن خرمشهر نباشند نمی توانند مشکلات شهر را از نزدیک لمس کنند تا در این شرایط به مجموعه خدمتگزاران در شهرستان کمک کنند.
وی با اشاره به اینکه اعتراض زیادی نسبت به تصدی گری این افراد غیربومی و پروازی در مدیریت های مهم شهرستان داشته ایم، اظهار کرد: متأسفانه مدیران ارشد این نهادها از این مدیران پروازی حمایت می کنند و اظهار می کنند که: «شما اجازه بدهید نشستی با حضور این مدیران برای شما برگزار کنیم صحبت های آنان را گوش بدهید»؛ البته که ما گوش شنوایی برای این مدیران پروازی و غیربومی نداریم.
نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مردم خرمشهر با این مدیران مشکلاتی دارند، اگر این مدیران پروازی حاضر بشوند خانواده خود را در خرمشهر سکونت دهند ما مشکلی با حضور آنان در این مناصب نداریم اما اگر قرار باشد به روند پروازی بودن خود ادامه بدهند و دغدغه مردم را نداشته باشند نمی توانیم با حضور آن ها کنار بیاییم.
وی گفت: اینکه مدیران کل این دو دستگاه مهم اقتصادی دو یا سه روز از هفته را در محل کار خود حاضر نباشند و یا در ساعات اداری به موقع در محل کار خود حاضر نشوند موجب می شود تا مردم خرمشهر شکایت خود را نزد ما بیاورند، حتی بعضاً به خودمان اعتراض می کنند «که چرا این مدیران را جابه جا نمی کنید؟».
سامری افزود: بعضاً برای عزل یک مدیر ناکارآمد باید به وزیر تذکر بدهیم و یا از وزیر مربوطه طرح سؤال کنیم که خود نیازمند پیگیری های مستمر است.
وی همچنین با اشاره به ضرورت نخبه پروری از میان نیروهای بومی کارآمد در دستگاه های اجرایی، گفت: وقتی نتوانیم مناصب و مسئولیت های محلی شهرستان را به نیروهای بومی واگذار کنیم نمی توانیم انتظار داشته باشیم که در مناصب مسئولیتی بزرگ تر همچون ادارات کل و حتی در سطح وزارتخانه ها از میان مدیران خوزستانی باشند چراکه فرصت نخبه پروری را به آن ها نداده ایم.
نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: معتقدیم مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان خرمشهر در ابتدا باید بومی خرمشهر باشند و در مرحله بعد باید خانواده هایشان ساکن خرمشهر باشند.

در این زمینه  محمد محسنی هم با اشاره به انتقادهای اخیر از بندر خرمشهر توسط برخی از مسؤلان، اظهار کرد: ما علاوه بر انجام وظایف خود در بندر خرمشهر، از خدمات اجتماعی نیز غافل نبودیم و بر همین اساس در هفته جاری گزارشی تحت عنوان از آبان تا آبان را منتشر خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: در جلسه‌ای بنده به علت عدم حضور توسط یکی از مسؤلین امپراطور خطاب شدم، در حالی که برای حضور در آن جلسه از من دعوت نشده بود و اصلا آن جلسه در حوزه وظایف سازمانی ما هم نبود.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: بنده خادم مردم خرمشهر هستم و به این شهر و مردم مظلومش تعلق خاطر دارم، کارآیی و خدمات فراوان در مدت یک سال حضور من در خرمشهر دال بر این مطلب است و ما ادعا داریم که در تحول زندگی اقتصادی مردم پیشرو بودیم.

وی عنوان کرد: اجرای پروژه‌های مختلف و رشد محسوس آنها از جمله ساخت اسکله‌های گردشگری، پایانه  اختصاصی کانتینری، افزایش آمار صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس، انجام خدمات اجتماعی در حوزه‌های مختلف و… از جمله اقدامات بندر در یک سال گذشته بود.

محسنی تاکید کرد: برخلاف اظهارنظرهای اخیر گزارشات و عملکردهای ما معتبر، واقعی و مستدل است و به دیگران توصیه می‌شود که با دقت مطالب را ایراد کنند.

وی افزود: چهار معاون من فقط می‌توانند اظهارنظر کنند و گزارش دهند و هر فرد دیگری که بخواهد گزارشی از بندر خرمشهر به دیگران دهد، قابل قبول و معتبر نیست.

 

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار