ایمنی جاده ، تنها مطالبه اهالی روستای بن جعفر دزفول

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۷:۵۷ ب٫ظ
ایمنی جاده ، تنها مطالبه اهالی روستای بن جعفر دزفول [ad_1] دزفول – ایرنا – تعدادی از اهالی روستای بن جعفر دزفول در اعتراض به غیر استاندارد و حادثه خیز بودن جاده مذکور تجمعی اعتراض آمیز برپا کردند. به گزارش ایرنا جمعی از اهالی روستای مذکور روز پنجشنبه با تجمع در مسیر ورودی این روستا با مسدود کردن این جاده برای مدت کوتاهی خواستار تعجیل […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – تعدادی از اهالی روستای بن جعفر دزفول در اعتراض به غیر استاندارد و حادثه خیز بودن جاده مذکور تجمعی اعتراض آمیز برپا کردند. به گزارش ایرنا جمعی از اهالی روستای مذکور روز پنجشنبه با تجمع در مسیر ورودی این روستا با مسدود کردن این جاده برای مدت کوتاهی خواستار تعجیل دستگاه های ذیربط برای تعریض و ایمن سازی جاده مذکور شدند.
تعدادی از اهالی روستای بن جعفر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشتند:طی چند سال گذشته بروز حوادث متعدد رانندگی در این جاده کم عرض و حادثه خیز موجب مرگ بیش از ۴۱ نفر از اهالی این روستا شده است.
به گفته این افراد:پیگیری و اعتراض مکرر اهالی این روستا و سایر روستاهای این مسیر برای تعریض و ایمن سازی جاده مذکور که از جاده های ترافیکی و حادثه خیز شهرستان دزفول می باشد بی نتیجه بوده و اداره راه و شهرسازی و سایر دستگاه های متولی اقدامی برای تعریض این جاده نمی کنند.
افراد معترض با نصب پلاکاردی شامل تصویر ۴۱ کشته شده حوادث متعدد رانندگی در سالهای اخیر در جاده مذکور بر روی تابلوی ورودی این روستا خواستار اقدام سریع دستگاه های ذیربط برای تعریض و ایمن سازی جاده مذکور شدند.
جاده بن جعفر از جمله جاده های حادثه خیر شهرستان دزفول است که به علت عرض کم ، فقدان روشنایی مناسب و غیر ایمن بودن سالانه شاهد حوادث خونبار رانندگی است.
به گزارش ایرنا جاده مذکور به طول ۱۴ کیلومتر به دلیل وجود هزاران هکتار مزرعه کشاورزی و دسترسی به جاده سراسری شوش – اهواز از بارترافیکی سنگینی برخوردار است.
علاوه بر روستای بن جعفر و زیارتگاه محمدبن جعفرطیار(ع) ، روستاهای شهید منتظری و عباس آباد نیز در امتداد جاده ای کم عرض که به جاده ‘بن جعفر’ معروف است قرار دارند.
فرمانده پلیس راهور دزفول چندی پیش در گفت و گو با ایرنا از جاده بن جعفر به عنوان جاده ای حادثه خیز نام برد و گفت: این جاده وضعیت آسفالت مناسبی ندارد ضمن اینکه فاقد تابلو راهنما و شانه جداکننده است.
سرهنگ تورج کردعلیوند افزود:این جاده از خروجی شهر دزفول تا کانال آبیاری بعد از شرکت تکین در محدوده شهرداری و پلیس راهور دزفول قرار دارد که در این محدوده از قسمت انتهایی جداکننده جاده تا کانال بعد از شرکت تکین حادثه خیز است و سالانه تصادفات بسیاری در این محدوده صورت می گیرد.
فرمانده راهور دزفول اضافه کرد:در حوادث متعدد رانندگی در این جاده سالانه حداقل پنج نفر جان خود را از دست می دهند و حدود ۴۰ نفر نیز مصدوم می شوند.
وی با تاکید بر ضرورت ایمن سازی این جاده افزود: برای کاهش حوادث خونبار رانندگی در این جاده باید فکری اساسی و اقدام جدی صورت گیرد.
در آخرین حادثه رانندگی که یکم فروردین ماه امسال در این جاده رخ داد برخورد یکدستگاه خودروی پراید با موتورسیکلت با سه نفر سرنشین یک نفر کشته و ۲مصدوم برجای گذاشت.
مردادماه پارسال نیز برخورد ۲ دستگاه خودروی سواری در این جاده یک کشته و ۲ مصدوم بر جای گذاشت.
۶۰۶۸

[ad_2]

منبع: ایرنا

برچسب‌ها: , ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار