بارش باران گل آلود در اهواز

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۲:۰۶ ب٫ظ
بارش باران گل آلود در اهواز [ad_1] اهواز – ایرنا – بارش باران گل آلود در ظهر روز پنجشنبه ، شهروندان و مسافران نوروزی را در کلانشهر اهواز غافلگیر کرد. به گزارش ایرنا بارش باران گل آلود توام با تندباد با سرعت ۴۰کیلومتر در ساعت در اهواز در حالی بود که همچنان مردم و کشاورزان در انتظار بارش های مناسب بهاری […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – بارش باران گل آلود در ظهر روز پنجشنبه ، شهروندان و مسافران نوروزی را در کلانشهر اهواز غافلگیر کرد. به گزارش ایرنا بارش باران گل آلود توام با تندباد با سرعت ۴۰کیلومتر در ساعت در اهواز در حالی بود که همچنان مردم و کشاورزان در انتظار بارش های مناسب بهاری هستند.
بارش باران گل آلود سبب بدمنظر شدن خودروهای مسافران و شهروندان اهوازی شده و بازار کارواشی ها را برای چندین بار در هفته جاری داغ کرد.
با وجود وزش تندباد ، خوشبختانه گزارشی از قطعی برق در مناطق مختلف اهواز و اختلال در پروازهای فرودگاه بین المللی اهواز دریافت نشده است.
هواشناسی خوزستان میزان گرد و خاک در اهواز در روز پنجشنبه را تا ۶برابر حد مجاز مجاز اعلام کرد.
با این وجود هواشناسی خوزستان گرد و غبار در اهواز ، حمیدیه و باوی را موقتی پیش بینی و اعلام کرده سامانه بارشی که از چند روز قبل رصد می شد از بعدازظهر پنجشنبه فعالیت خود را به صورت بارش متناوب باران شروع می کند.
احتمال بارش تگرک در برخی مناطق شرقی و شمال خوزستان نیز دور از انتظار نیست ضمن آنکه آبهای خلیج فارس در سه روز آینده مواج پیش بینی شده است.
سامانه بارشی جنوبی که از رطوبت خوبی برخوردار است تا اواخر روز شنبه پنجم فروردین ماه به تناوب اغلب مناطق خوزستان را تحت تاثیر قرار داده که شدت بارش ها در مناطق مرتفع شمال و شمال شرق استان خواهد بود.
گرچه بر اساس آمار رسمی هواشناسی خوزتسان میزان بارش ها در خوزستان در سال آبی جاری تا ۴۸درصد نسبت به مدت مشابه سال آبی ۹۵-۹۴ کاهش نشان می دهد ولی وضعیت بارش ها در فصل بهار در حد نرمال خواهد بود.
نقصان در بارش های سال آبی جاری توام با گرد و غبار متناوب ، به بسیاری از کشتزارهای دیم خوزستان خسارت زده و مزارع آبی استان نیز از خسارت ها بی نصیب نبوده است.
سازمان جهاد کشاورزی استان پیش بینی شده در سال زراعی جاری یک میلیون و ۶۰۰هزار تن گندم ازسطح حدود ۵۰۰هزار هکتار اراضی کشاورزی استان برداشت شود.
/۶۰۶۴۶۰۶۵
خبرنگار:محمدرضا بنوره** انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار